Galmus

Naša túra, výlet:
Old Boys Šikľava

P1470941.JPG

Konečne má niekto zo starých kamarátov cez týždeň voľno a má chuť ísť do prírody. Tak teda vyrážame v trojici pohodovo autom smer za krásami Galmusu.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Šikľava skala sólo

DSC02300.JPG

Je štvrtok, ordinárny pracovný deň a zároveň posledný deň pekného počasia, ako povedal pán z Rosničkova na Kolibe. Poriadne prituhuje, tak ma hádam aj Šikľavá ešte poteší.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Galmus-Biela skala

P1390550.JPG

Je horúco, až sa nám topí mozog už od samého rána. Vystupujeme v Krompachoch odhodlaní zdolať 2 skaly - Bielu aj Slovinskú, ale realita bude úplne iná.

miesto akcie:

»
»

P1370746.JPG

Páni v predpovedi počasia strašia, ale Aladin je milosrdný - a tentoraz sa Aladin nemýlil. Zažili sme krásny deň v príjemnom počasí, len tých výhľadov je škoda - mraky sa držia tesne-tesne nad našimi hlavami.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Šikľavá a Dubák

P1370432.JPG

Ako Makovica sľúbila, tak sa stalo, pre Jerguša prázdninový výletík namiesto zamrznutej Čuntavy. Pridal sa k nám na poslednú chvíľu ešte kamarát Vlado.

miesto akcie:

»
»

Ďalšia z túr Galmus a Buchwald forever. Chlapci hovoria, že na Poráči je výborné pivo, po dnešku Makovica hovorí, že aj výborná kapustnica.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Z Hnilca na Poráč - biky

P1370588.JPG

Pridali sme sa k cyklokolegom z Tronu, ale tí nás tak prehnali, že sme nemali čas ani fotiť - teda Makovica určite nie....

miesto akcie:

»
»

P1300433.JPG

Je to temer neuveriteľné, ale temer na deň presne (12.3.2011) sa mama vydala po stopách svojich detí a svojho psa...doslova aj do písmena, dokonca si aj vo vlaku pospala rovnako ako jej dcéra - jasné, že Janni prenasledovala Lacka a Tete...

miesto akcie:

»
»

DSC_0193.JPG

Všetkých som v sobotu dokonale vyničila v jaskyni a na Šivci. Ani nikoho nevolám, či sa nepridá. Bráško ledva stúpa na podrotovanú nohu, tak ho tiež nechám na pokoji, nech si oddýchne. O 7.03 sa pohýnam z Košíc poloprázdnym vlakom. O 8.00 stojíme vo Vlachoch, čakáme, kým nás predbehne rýchlik a tu zvoní bráško, že kam ideme dnes.... rýchlo prepočítavam a dohadujeme sa, že ho počkám o 10-tej v Matejovciach.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Markušovský skalný hríb

P5280035.JPG

Keďže v kaštieli sme už boli a otvárajú až opo 10.00, poobzerali sme si aspoň starý kaštieľ, ktorý, zdá sa, predňchádza rekonštrukciou, kostol a vydali sme sa po náučnom chodníku rovno do skál. Trasa je to lrátka, ale aspoň si môžeme vychutnať výbuch jari všde naokolo. Nastáva nekonečné fotenie všetkých tých kvietkov, chrobákov atď, čo celú zimu spalo.

miesto akcie:

»
»