Galmus


Ďalšia z túr Galmus a Buchwald forever. Chlapci hovoria, že na Poráči je výborné pivo, po dnešku Makovica hovorí, že aj výborná kapustnica.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Z Hnilca na Poráč - biky

P1370580.JPG

Pridali sme sa k cyklokolegom z Tronu, ale tí nás tak prehnali, že sme nemali čas ani fotiť - teda Makovica určite nie....

miesto akcie:

»
»

P1300467.JPG

Je to temer neuveriteľné, ale temer na deň presne (12.3.2011) sa mama vydala po stopách svojich detí a svojho psa...doslova aj do písmena, dokonca si aj vo vlaku pospala rovnako ako jej dcéra - jasné, že Janni prenasledovala Lacka a Tete...

miesto akcie:

»
»

P1300101.JPG

Všetkých som v sobotu dokonale vyničila v jaskyni a na Šivci. Ani nikoho nevolám, či sa nepridá. Bráško ledva stúpa na podrotovanú nohu, tak ho tiež nechám na pokoji, nech si oddýchne. O 7.03 sa pohýnam z Košíc poloprázdnym vlakom. O 8.00 stojíme vo Vlachoch, čakáme, kým nás predbehne rýchlik a tu zvoní bráško, že kam ideme dnes.... rýchlo prepočítavam a dohadujeme sa, že ho počkám o 10-tej v Matejovciach.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Galmus krížom-krážom

P1220014.JPG

Meteorológovia strašia smrteľnými horúčavami, ale aj tým, že od zajtra bude škaredo. Tak teda u Makovice vyhráva posledný pekný deň a Kika je nažhavená na testovanie svojho nového biku v poriadnom teréne a na dlhej túre. Klimatizovaný vláčik o 8.15 nás bezpečne s 5-minútovým meškaním doviezol do Matejoviec a naše dobrodružstvo sa môže začať.

miesto akcie:

»
»

P1100942.JPG

Ráno je také, ako ho rosničky predpovedali - jasno a veľmi teplo. Dobrú náladu nám nepokazí ani otravný revízor v autobuse. Na stanici sa stretneme siedmi a veselo nasadáme do vlaku. V Margecanoch kývame Kamilovi, ktorý smutne stojí na nástupišti pri biku, keďže popoludní musí ísť do práce. 

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Galmus -Markušovce - PTZ

P1030725.JPG
Opäť sme vymysleli niečo, čo tu ešte nebolo - na PTZ na bicykloch. V piatok sme sa nalodili do vlaku o 14.30 a cieľovou stanicou boli Krompachy. Počasie bolo tak akurát - dáždik visel na vlásku, ale bolo aspoň teplo. Do Slovieňniek cesta ubiehala po úzkej asfaltke pokojne.
miesto akcie:

»
»