Galmus


P1370687.JPG

Páni v predpovedi počasia strašia, ale Aladin je milosrdný - a tentoraz sa Aladin nemýlil. Zažili sme krásny deň v príjemnom počasí, len tých výhľadov je škoda - mraky sa držia tesne-tesne nad našimi hlavami.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Šikľavá a Dubák

P1370410.JPG

Ako Makovica sľúbila, tak sa stalo, pre Jerguša prázdninový výletík namiesto zamrznutej Čuntavy. Pridal sa k nám na poslednú chvíľu ešte kamarát Vlado.

miesto akcie:

»
»

Ďalšia z túr Galmus a Buchwald forever. Chlapci hovoria, že na Poráči je výborné pivo, po dnešku Makovica hovorí, že aj výborná kapustnica.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Z Hnilca na Poráč - biky

P1370535.JPG

Pridali sme sa k cyklokolegom z Tronu, ale tí nás tak prehnali, že sme nemali čas ani fotiť - teda Makovica určite nie....

miesto akcie:

»
»

P1300433.JPG

Je to temer neuveriteľné, ale temer na deň presne (12.3.2011) sa mama vydala po stopách svojich detí a svojho psa...doslova aj do písmena, dokonca si aj vo vlaku pospala rovnako ako jej dcéra - jasné, že Janni prenasledovala Lacka a Tete...

miesto akcie:

»
»

DSC_0185.JPG

Všetkých som v sobotu dokonale vyničila v jaskyni a na Šivci. Ani nikoho nevolám, či sa nepridá. Bráško ledva stúpa na podrotovanú nohu, tak ho tiež nechám na pokoji, nech si oddýchne. O 7.03 sa pohýnam z Košíc poloprázdnym vlakom. O 8.00 stojíme vo Vlachoch, čakáme, kým nás predbehne rýchlik a tu zvoní bráško, že kam ideme dnes.... rýchlo prepočítavam a dohadujeme sa, že ho počkám o 10-tej v Matejovciach.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Markušovský skalný hríb

P5280047.JPG

Keďže v kaštieli sme už boli a otvárajú až opo 10.00, poobzerali sme si aspoň starý kaštieľ, ktorý, zdá sa, predňchádza rekonštrukciou, kostol a vydali sme sa po náučnom chodníku rovno do skál. Trasa je to lrátka, ale aspoň si môžeme vychutnať výbuch jari všde naokolo. Nastáva nekonečné fotenie všetkých tých kvietkov, chrobákov atď, čo celú zimu spalo.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Galmus krížom-krážom

P1220115.JPG

Meteorológovia strašia smrteľnými horúčavami, ale aj tým, že od zajtra bude škaredo. Tak teda u Makovice vyhráva posledný pekný deň a Kika je nažhavená na testovanie svojho nového biku v poriadnom teréne a na dlhej túre. Klimatizovaný vláčik o 8.15 nás bezpečne s 5-minútovým meškaním doviezol do Matejoviec a naše dobrodružstvo sa môže začať.

miesto akcie:

»
»

P1100918.JPG

Ráno je také, ako ho rosničky predpovedali - jasno a veľmi teplo. Dobrú náladu nám nepokazí ani otravný revízor v autobuse. Na stanici sa stretneme siedmi a veselo nasadáme do vlaku. V Margecanoch kývame Kamilovi, ktorý smutne stojí na nástupišti pri biku, keďže popoludní musí ísť do práce. 

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Galmus -Markušovce - PTZ

P1030743.JPG
Opäť sme vymysleli niečo, čo tu ešte nebolo - na PTZ na bicykloch. V piatok sme sa nalodili do vlaku o 14.30 a cieľovou stanicou boli Krompachy. Počasie bolo tak akurát - dáždik visel na vlásku, ale bolo aspoň teplo. Do Slovieňniek cesta ubiehala po úzkej asfaltke pokojne.
miesto akcie:

»
»