Slovenské rudohorie

Naša túra, výlet:
Makovica na hrade Makovica

P1310738.JPG

Bola to akcia na 4. pokus - Tatry sme odvolali, lebo Jerguš ochorel, Poráč sme odvolali, lebo ochorela Alenka a tretiu verziu na Izru zrušili železničiari, keĎže na štátne sviatky vlak o 8.06 do Michalian nechodí. Toto vzniklo ako rýchla verzia na tému "kam teraz, kam ide vlak najbližšie" - o 8.36 do Prešova - jasné, ide sa objavovať.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Za prvým snehom na Kojšovku

DSC07265.JPG

Dlhodobé výdatné dažde nám prekazili plány zájsť do Kyseľa.V sobotu ráno ale vykuklo slnko a tak sme sa spontánne vybrali prejsť a pozrieť či to, čo sme videli z diaľky v piatok boli mraky alebo naozaj sneh. Cesta za prvým snehom sa podarila. Bola guľovačka, lopatovačka aj robenie anjelikov a nakoniec ešte snehuliak. Všetko ako v pravej zime.

miesto akcie:

»
»

P1220600.JPG

Našťastie nebolo treba ani zakazovať a chlapci nechali vodu a vodovod na pokoji, teda dievčatá si užili suché oblečenie. Ale chlapci aj tak dostali čokoládových zajačikov.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Veľká Noc 3 - Stolica

P1220516.JPG

Nedeľa, tretí deň, niektorí si vyberajú príjemné leňošenie na chate, okolo chaty, vo welnesse v neďalekom penzióne. Je tu však 5 skalných, ktorí si idú odfajknúť ďalší cieľ - najvyšší vrch celého Slovenského rudohoria od Bystrice až po Košice. Je nás tak akurát do auta. Jerguš ešte rozmýšľal, či sa nepridá, ale nakoniec zvíťaztilo spanie, veď kto by na veľkonočnú nedeľu vstával o 7-mej, lebo o 8-mej treba sadať do auta. 

miesto akcie:

»
»

P1220323.JPG

Na dnešný deň Makovica naplánovala Muránsky hrad zo sedla Predná hora. Kopírujeme terén pod skalami a len klesáme a klesáme miesto toho, aby sme šliapali nahor. Partia sa trhá. Rýchla rota Kopro, Peťa a Laco letia dopredu, chlapci sú im v pätách a Makovica s Veronikou, Žankou a Sarou sa plantajú na konci.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Veľká noc 1 -Tisovec

P1220201.JPG

Veľká noc, to boli tento rok 4 dni plné zážitkov, poznávania a turistiky. Nelenili sme ani minútku. Zážitkov je tak veľa a takých krásnych, že si to pekne podelíme. Prvý deň - cesta tam s jednou zaujímavou zastávkou. Už to je veselé, že ideme na Prednú horu....každý, kto to počuje, hneď posmeškuje na tému, že čo tam budeme piť...a hlavne koľko...

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Čuntaváááááá

P1200898.JPG

Spieklo sa to všetko len tak narýchlo, keď sme sa rozhodli využiť to, že Mišo so žiakmi mal rezervovanú chatu na Čuntave. Slovo dalo slovo, v štvrtok sme sa dohodli a v piatok vyrážame. O 16.30 nakladáme Makovicu a hor sa na Jazero po Laca. Napchatý Fordík si to šinie po ceste a motor len tak spieva - aspoň nám sa zdá, čo sa tak tešíme na našu milú chatu.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Za prvým snehom na Kojšovku

100_1691.JPG

Dnes nie je veľmi pekné počasie a Makovica nám dala jesenné prázdniny. V Košiciach poprcháva pri piatich stupňoch. Trochu sme to zrátali, a vyšlo nám, že pri prekonaní 1000m hranice by mohla teplota dosiahnuť 0. To by už nebol dážď ale sneženie...

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Tour de Košice

Počasie nám praje, v štvrtok podvečer je síce poriadne chlado, ale neprší a meteorológovia sľubujú modré nebo a teplo...ako uvidíme, neskôr, tak sa aj stalo...

miesto akcie:

»
»

P1300576.JPG

Ráno nás víta chladom, temer modrým nebom a... na stanici čaká Kamil, mierne obmedzený bandážou spevňujúcou jeho neposlušnú kľúčnu kosť a ofučaný, ofrfľaný sprievodca, ktorý nás poučuje o všeličom a na záver to klincuje vetou - "Ak sa chcem bicyklovať, tak idem na bicykli a nevozím sa vlakom..." Ďakujeme pán sprievodca, berieme na vedomie....

miesto akcie:

»
»