kategórie:
Názov: Galmus-Biela skala
Dňa: 10.06.2018
Účastníci: Makovica, Laco
Hostia:

P1390550.JPG

Popis akcie: 

Je horúco, až sa nám topí mozog už od samého rána. Vystupujeme v Krompachoch odhodlaní zdolať 2 skaly - Bielu aj Slovinskú, ale realita bude úplne iná.

Zelená značka sa hadí koldokola, točíme sa ako na kolotoči po lesnej ceste, ešteže je tu toľko jahôd, i keď ich pojedá len Makovica. Výhľady nás prekvapujú, lebo ako sa točíme, tak sa točí aj výhľad. Aj sme prekvapení, že odrazu je tam Sľubica, potom zasa niečo celkom úplne iné.

N Bielej skale je krásne posedenie, ktoré sa ešte vylepší Makovicinym koláčom. Povinný zápis do vrcholovej knihy, obdivujeme jej výbavu a už sa aj spúšťame dolu po žltej. Cesta vedie pomedzi skaly. Prichádzame na rázcestník Ploštiny. Ako počítame, tak počítame, na Sloviskú skalu to dnes už nedáme. Je to priďaleko a hlavne je priteplo. Tak aspoň zájdeme po červenej do Poráča po prvý brod.

Užívame si chládok, Makovica sa aj rochní v potoku, voda príjemne chladí, ale Laco sa studenej vody asi bojí. Sledujeme si čas, aby sm stihli zo Sloviniek autobus. V pravý čas sa vydávame na cestu späť, ale....náhle zahrmenie za obzorom vpravo nás popchne do rýchlejšej chôdze. Ešte je to ďaleko, hovoríme si, ale keď vyjdeme k prvým domom,  vidíme, čo sa na nás ženie. Na vrchole kopca je už tmavosivo od dažďa. To dáme, hovorí Laco a pustí s do behu.

Ani náhodou, nehrozí, o 10 sekúnd začnú padať obrovské kvapky. Nahadzujeme pršilášte a bežíme, čo nám nohy stačia. Len čo vojdeme do zastávky, spustí sa pravá letná hrmavica s prúdmi vody, bleskami a hromami. Do búdky zo všetkých strán tečie. Dvaja sviatoční bikeri  parkujú s nami pod strechou, kočka je len v tieločku dobre premŕza, tak chalan volá komusi do Krompách. Kým to zorganizujú a kým príde oktávia, je už skoro po daždi.

Autobus nás odváža do Krompách, vystupujeme na námestí a dávame si ešte jeden birel - do vlaku ostáva temer hodina.