Slovenský kras

Naša túra, výlet:
Kvitne už Zádiel? - KVITNE!

P1490334.JPG

Vieme, že bude v autobuse husto, tak radšej ideme na stanicu - a je husto. Na nástupišti je asi 60 ľudí s batohmi, ale všetci sa úspešne naloďujeme. Autobus nás vypľuje v Moldave, prebiehame na príslušné nástupište a čakáme na prípojný autobus. V Turni vystupujeme a vo dvojici s Jergušom utekáme davu po modrej smerom na hrad (s ĽĽRM sa stretneme až na planine).

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Krížom Krasom

Karol sa ponúkol, že sa môžem zviezť, tak som neváhala a ráno pred ôsmou sme spolu vyrazili do Jovíc. Ideme sa spolu s ďalšími 30-40 záujemcami pozrieť na jaskyne, ktoré nemáme šancu inokedy uvidieť, pretože - sú zamknuté, sú mimo turistických značiek alebo ich vôbec nemáme šancu nájsť.

miesto akcie:

»
»

P1370834.JPG

Našli sme? Áno, našli, veď sme mali presný záznam trasy kamarátov z Medzeva. Ale bolo to také ľahké, že by sme našli aj bez záznamu len podľa popisu, či mapy. 

miesto akcie:

»
»

P1310893.JPG

Dohovárame sa cez mail s Eskimom, hodnotíme počasie a po večernej predpovedi pána Beránka sa rozhodujeme vyraziť na juh Košického kraja, aby sme šli tam, kde je pravdepodobnosť dažďa najmenšia.Ráno sa stretávame v buse do Moldavy, ešte prestup na spoj do Drienovca a už vystupujeme.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Zádiel už kvitne - naplno

P1300659.JPG

Vyzerá, že nikto a napokon je nás za dve autá. Jerguš s Makovicou stoja na stanici, autobus o 5 minút príde, ale SAD nakoniec nemá šancu. Volá Alenka, že má prázdne auto a ide tiež. Keď sme v Moldave, volá Peťa, že aj so Žankou fujazdia za nami.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Okolo Hája

P1300189.JPG

Počasie má byť neisté, spoje na juh sú ešte neistejšie, tak len nasadáme do jedného autíčka a jacháme hustej hmle v ústrety - no, neverili by ste, ale aj slnku....síce len na chvíľu, ale bolo.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Prielom Muráňa

P1370100.JPG

Prielom Muráňa - aj taký existuje? Veru hej a je vyznačený aj na mape. Makovica využila pozvánku chlapcov od Trona. Zraz o 5.05 na stanici, odchod vlaku o 5.23. Otváram oči, práve svitá. Mrk na hodiny na stene - 4.55 - uf, zraz na stanici o 10 minút - ono nastaviť budík je pekné, ale nestlačiť tlačidlo hotovo je fatálne. Máme však v tom prax a o 5.05 stojím aj s bikom vo výťahu. Rýchly presun - prečo sa mi všetky autá pletú pod kolesá - a o 5.13 kupujem lístok, o 5.15 bagetu a 5.18 nasadám do vlaku.... Zistenie prvé - doma ostal mobil, uvidíme, čo čšte...ako sa neskôr ukázalo, už ničviac, celkom dobrá štatistika.

miesto akcie:

»
»

P1240369.JPG

Meteorológovia opäť hlásia pekne a ja opäť vyrážam vymaľovať jedno biele miesto na mojej turistickej mape. Vďaka železniciam bude výlet dlhší, lebo ďalej ako do Moldavy sa vlakom nedostanem. Je tesne po 7-mej a vystupujem z vlaku . NIe je zima, ale návleky a termotričko ešte znesiem. Cez okraj Moldavy a Budulov odbočujem do Janíka.

miesto akcie:

»
»

P1220798.JPG

Tak som sa po utorkovej predpovedi počasia rozhodla, že treba využiť posledný deň pekného počasia a vziať si dovolenku. Vďaka kolegovej služobke veľmi pohodlne vystuujem okolo 8.30 z auta priamo pod kostolom v Hrhove. Krátka orientácia a už som medzi kostolmi a zvuk hučiacej vody ma vedie medzi domy.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Turňa-Háj-Miglinc-Vysoká

P1210367.JPG

Večerná konvezrácia cez net znamená, že dvaja účastníci sú istí. K Makovici sa pridá extrémny milovník Volovca a priľahlých kopcov veľký chlapTomáš. Príjemným prekvapením ale je príchod )Luba na zastávku na kruháči a to, že miesto nám v prázdnom autobuse drží Laco. Dozvedáme sa, že Koprovci opäť trínujú niekde na Ružíne a Šivci, tak vyrážame v štvorici.

miesto akcie:

»
»