Branisko

Naša túra, výlet:
43. Sľubica

P1470403.JPG

V tuitulku je 43. Sľubica - to je celkový počet organizátora - turistov z Richnavy, ale pre Krtkov je to neuveriteľná šnúra od roku 2003, teda tento rok 17-ty krát. Vláčik z Košíc mešká 15 minút, tak zmeškáme druhý autobus a musíme čakať až na ten tretí. Je poriadna kosa, na ceste klzisko, ale Makovica konštatuje, že nos sa ešte nelepí, tak nebude až -10 stupňov.

miesto akcie:

»
»

Vraj poďme do Tatier...ale veď nasnežilo...tak niekam inam, Makovica vymysli....tak Makovica vymyslela, Telíčko odviezol a Makovica odsprievodcovala....a vzniklo z toho toto:

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
42. Sľubica

P1360409.JPG

Vláčik z Košíc je plný kamarátov turistov, veď na prezenčku sa nás zapísalo v richnavskom Hostinci na rázcestí temer 300. Na autobus čakáme temer polhodinku, ale konečne sme na Chválabohu. Zatiaľ sú aj trošku výhľady, a tak dovidíme až na útulňu na Smrekovici.

miesto akcie:

»
»

P1340924.JPG

Tentoraz sme mali so sebou aspoň 1 dieťa, česť najmenších zachránila Sarinka. Spolu sa vydávame hore Lačnovským kaňonom. Pri jazierku Makovica skúma pevnosť drevených stavieb, ale pre istotu  tam radšej neodporúča nikomu inému liezť.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Sľubica

P1290245.JPG

Prekvapenie č. 1 - pri vlaku nás nečaká autobus, a tak pešikujeme do hostinca, ani to nie je tak ďaleko. Rýchla prezentácia a už aj sedíme v autobuse. Ten sa plní a plní a uzž chce odísť, len Makovica vyjadnáva so šoférom, že ešte 3 nám chýbajú. Nakoniec aj autičkári dobiehajú a vyrážame.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Na Minčol a hrebeňom Čergova

P1150143.JPG

Na stanicu prišla aj Kika, ale keďže Makovica nenapísala jasne presun, bez bicykla. Tak sa musela vrátiť domov. Naopak neprišli Koprovci, tak Makovica myslela, že ide sama. čo už, nebude to prvý sólo-výlet. Potešením ale bol zmeškaný hovor, ktorý spozorovala v Prešove. Jasné, Peťa volala, keď bol vlak v Tahanovskom tuneli. Tak sa rýchlo dohovárame, že auto odstavia v Pečovskej Novej Vsi a dobicyklujú do Lipan. Tak teda Makovica čaká pri kostole a odchod na túru sa nám posúva o viac ako polhodinku. Už poriadne pripeká, tak dúfame, že les nás čoskoro skryje.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
39. Sľubica

P1090296.JPG

Vestibul na stanici je preplnený turistami...a temer všetci idú tam, kam my - no predsa na Sľubicu. Z Košíc ideme 4, v Kysaku pristupujú Jerguš a Eva. V Richnave Makovicina logistika perfektne funguje aj na novom mieste prezentácie. Nastupuje do busu posledná, prvá vytrieli a o 3 minúty sa už aj vracia - ani sme nemuseli vystúpiť z autobusu. Tak teda odchádzame o 1 autobus pred ostatnými Košičanmi.

miesto akcie:

»
»

P1360857.JPG

Preložený termín nám nesvedčí - bikemaratón, svadba, štátnice...aj počasie je také nijaké - teplota ako na začiatku apríla, objem zrážok ako uprostred monzúnu v Ázii a vietor ako uprostred hurikánovej sezóny v Mexickom zálive... tak vyrážam len na 1 deň. V batohu mám síce aj spacák, karimatku a varič, čo keby sa počasie umúdrilo.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
38. ročník prechodu Sľubicou

P1330200.JPG

A opäť sa potvrdilo, že pozývať ľudí sa oplatí... na stanici sa nás stretlo spolu asi 14, Kopro videl len zadné svetlá vlaku, nejakí ľudkovia pristúpili v Ťahanovciach a Jerguš s mamkou Evkou pristúpili v Kysaku.....

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Sľubica naša jediná

P1250691.JPG

Bola zima-mráááz, bolo aj snehu dosť, a zvládli sme to aj bez mačiek (odkaz pre Anonyma). A spišské párky na Spiši chutili v cieli jedinečne (a ten mäkučký chlieb ešte lepšie).

miesto akcie:

»
»