kategórie:
Názov: Bašta a Kysacký hrad
Dňa: 25.10.2014
Účastníci: Makovica, Zuzka, Rasťo, Paťa, Kopro, Jerguš, Eva, Milan, Števko, Veronika, Maťo a Mišo
Hostia:

P1060571.JPGna okraji Kysaku P1060573.JPGpri hradnej bráne-teda bývalej P1060575.JPGJerguš na stráži P1060578.JPGstúpame po starej červenej k bašte P1060579.JPGa sme hore P1060584.JPGvýhľad na Slanské vrchy
P1060586.JPGpekne všetci pokope P1060592.JPGhradný vrch pred nami P1060597.JPGKopro na stráži P1060604.JPGmaliny sú sladké aj na jeseň P1060608.JPGpo obede torta...tak to na narodeniny býva P1060616.JPGspeedmintom
P1060619.JPGzapaľujeme oheň... P1060622.JPG...veď opekať sa musí.

Popis akcie: 

Akoby sme sa presne načasovali, dorazilo auto aj cestujúci z vláčika pred bránu na adrese Kysak č. 1 na chlp v rovnakom čase. Odkladáme v predsieni prebytočné veci a hneď sa vydávame na vychádzku po červenej smer bašta.

To by nebola Makovica, keby niečo nezmakovicovala, a tak pri cintoríme odbočujeme do lesa smer hrad. Jergušovi spolužiaci dostávajú do ruky mobil s navigáciou a môžu sledovať trasu. Netrafili sme celkom presne na cestu k hradu, tak trošku obchádzame, ale nakoniec sme tam. Kopro zapína hľadanie kešky a chlapci prehrabávajú lístie a odvaľujú kamene v bráne hradu, lebo tam to niekde je. Nakoniec im Kopro pomáha a naviguje ich presne do výklenku v starom múre, kde je keška schovaná. Odtiaľ už smerujeme nadol na starú červenú a po nej do sedielka a na Baštu. Obloha nad nami je olovenosivá, ale oblaky sú vysoko a vidíme, že od Slanských vrchov sa vyjasňuje. Pozorujeme pokojne orajúci traktor hlboko pod nami, ako kreslí krásne trojuholníky na zelenom poli a pomaly ich vyfarbuje oráčinou na hnedo. Kopro hľadá pozíciu ďalšej kešky, ale zisťuje, že bez horolezeckého vybavenia ju neodlovíme. Tak sa poberáme späť. medzitým sa vyjasnilo a kopce naokolo nadobúdajú prekrásne ostré kontúry. Pri horárni sa k nám pripája malá mačička. Je neodolateľne prítulná a najmä Rasťo sa s ňou hneď zbližuje viac, ako sa nám páči.... je ako vycvičený pes, kráča popri nohe, pomaly by človek skúsil, či aportuje. 

V domčeku číslo 1 nás čaká dymiace ohnisko, ale domáci nás k nemu nepustia, najprv nás "trápia" kompletným obedom,  šampusom a Jerušovou narodeninovou tortou. Po týchto obžerkách sa presúvame vonku a užívame si nádherné slniečko speedmintonom, loptami a indiacou. Samozrejme, košík končí v odkvapovej rúre na streche, tak k slovu prichádza ultradlhý vysúvací rebrík a chlapci sa potom presúvajú na ihrisko, kde je hra bezpečnejšia. 

Rasťo je naprogramovaný na opekanie, a tak teda - plné brucho, či nie, opekáme, veď sme si doniesli plné batohy. Stíhame to akurát včas, lebo o piatej zachádza slnko a s ním prichádza poriadna zima. 

Najprv odchádzajú Koprovci a Rasťovci autom a o siedmej večer chlapci s Makovicou vláčikom.

Možno povedať, že to bol turisticky, športovo a stravovaco veľmi výdatný deň... 

 

Mapa trasy tu: 

 

http://www.cykloserver.cz/f/ad0e168229/ 

Súvisiace články