Volovské vrchy

Naša túra, výlet:
Stavba mohylky na Lajoške

10.11. bude 20. pietna spomienka, tak padol návrh, aby sme si našich kamarátov pripomenuli nejako trvalo, aby sme na nich nezabudli - tak, ako si to želal aj Laci Andrási, ktorý svoj plán už žiaľ realizovať nestihol a v marci nás navždy opustil...tak teraz už hádam nezabudeneme....

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Bikmo na Lajošku

Bicycle Garage - úžasní ľudia, fantastický cykloservis, urobia Vám, čo Vám na očiach vidia - a tak sme sa pridali k nim na vraj "pohodový" výjazd.... no, o tom potom...

miesto akcie:

»
»

Prijali sme pozvanie Košičana a vybrali sme sa na Lajošku - Makovica na biku ako vedúca jednej z trás a Šaňko s drobcami zo Zlatej Idky cez Tisícku.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Cesta hrdinov SNP - časť 2

V sobotu sme čístí-opratí a Jerguš v nových botaskách vyrazili na dvojdňovku do Štósu, že sa opäť vrátime domov prespať (je to pohodlnejšie a lacnejšie ako žobroniť o ubytovanie v Štóse), dokúpiť zásoby a v pondelok ráno sa presunieme späť do Štósu. Ale pútnik mieni...a osud mení. 

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Prvá Krtko kočík-túra

DSC01423.JPG

Dva kočíky, jeden detský bicykel, 2 bábútká, jhedno dieťa na biku a mohutný doprovod dospelákov.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Východ slnka na Kojšovke

P1390471.JPG

Keďže sa zdá, že zamrznutí sa nekonajú, rozhodujeme sa ísť na stretnutie so slniečkom - kam inam, ak nie na Kojšovku. Vyrážame vo dvojici s Jegrušom, Laco sa má pridať podvečer - ak sa mu bude chcieť....

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Krtko-junior-biková opekačka

P1390208.JPG

Na Šaňkov podnet sa vydávame aj napriek vetrisku, ktorý podľa SHMU dosahoval v Košiciach v nárazoch až 60 km/hod. na bicyklový výlet do Čermeľskej doliny.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Magnezitárska 60

P1390109.JPG

Akcia samých fatálych rozhodnutí - Kopro a Lacom sa rozhodujú pre 60, aj keď tréningový objem pred výkonom rovná sa temer nule. Makovica, úplne nezávisle, počúva hlas svojho srdca a tiež nasadá do vlaku o 5.12. Asi 90% cestujúcich má batoh, paličky, bežecké kompresné podkolienky alebo bicykel a vystupujú v Krompachoch. Sprievodca napočítal 35 bicyklov....a všetky sa odviezli - ďakujeme za ústretovosť.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Len tak okolo Kysaku

P1370867.JPG

Ráno prší, tak výlet do Hanisky rušíme. Ale keď sa o 10-tej začína vyčasovať, doma veru neostaneme, veď sú prázdniny.

miesto akcie:

»
»

P1360765.JPG

Ranné nepríjemné vstávanie na rýchlik o 6.07 odradilo všetkých potenciálnych účastníkov, tak beriem bežky a bez akýchkoľvek súputníkov nasadám do vlaku. Možno, že sa na Kojši stretnem s Koprovcami (ako sa dozvedám neskôr z SMS od zodpovednej Peti, počasie ich nepresvedčilo, takže ostali doma).V Margecanoch sa situácia mení - ani neviem, kde sa všetci vzali, ale bus je plný evidentne účastníkov akcie Horalu Kojšov - ak vždy perfektne pripravenej akcie.

miesto akcie:

»
»