Volovské vrchy


P1520236.JPG

100 rokov od bojov 30. streleckého pluku z Vysokého Mýta s boľševickými vojakmi Maďarskej republiky rád. Oslavy sa konajú v týchto dňoch pri pamätníkoch v Turni, Medzeve a na Železnom vrchu. Keďže sme pekne nanovo preznačili žltú z Košickej Belej na Lajošku, zúčastňujeme sa na oslavách na Železnom vrchu.

miesto akcie:

»
»

P1520171.JPG

Využili sme pekné predpoludnie a prebehli sme sa spoločne po trase zrazu pre deti -P2 od jazdiarne cez Bankov na Alpinku.

miesto akcie:

»
»

Na nedeľu hlásili pekne a teplo, ale o 8:00 to tak nevyzeralo. Bankov sa strácal v hlbokej hmle bolo dobre kosno. Preto sa bikeri začínali schádzať v Čermeli poriadne naobliekaní. Ako sa ale hmla rozplývala, rozjasňovali sa aj úsmevy na našich tvárach a čoraz viac oblečenia putovalo do batohov.

miesto akcie:

»
»

Všetci sú zaneprázdnení alebo chorí, tak sa dohadujeme so starou kamoškou Zuzkou (niežeby bola vekom stará, ale poznáme sa temer 30 rokov) a pohodovo vyrážame o 8:56 do Kavečian.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Folkmárska a Turniská

P1490026.JPG

Paradoxne túra Lacovi na želanie, ktorý nakoniec nemohol z pracovných dôvodov prísť, ale zato sa k nám navrátila po dlhom čase Danka. Tak sme sa vybrali na výlet v trojici.

miesto akcie:

»
»

P1480805.JPG

Je pracovný deň,ale poniektorí majú dovolenku dnes a poniektorí už furt, takže sa vydávame po nezvyčajnej trase na Kojšovku - naokolo cez Spálenicu. 

miesto akcie:

»
»

P1470991.JPG

Rosničky predpovedali zamračené, ale čo sa dialo hore, to akosi nikto nečakal.

miesto akcie:

»
»

P1470469.JPG

Tak sme to opäť zas pomohli zorganizovať. Víkenďáci dodali 2 túry - na bežkách a pešo a my sme sa pridali tým ostatným.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Novoročná Kloptaň

P1460838.JPG

K Makovici sa tentokrát pridal Dušan, ktorý sa rozhodol hneď na nový rok tak trýzniť, že vstal na vlak o 7-mej. Vystupujeme klasicky v Helcmanovciach. Je mierny mrázik, tak sa nám bude šliapať dobre.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Trojkráľová Kojšovka

P1470049.JPG

 

Jerguš hlási opäť boľavé hrdlo, Ľubkovci únavu z práce a cestovania, malé deti do toho nečasu neradno vyhnať, a tak vyrážame starí horskí vlci vo dvojici. V buse je pár skialpinitov a ešte nejakí bežkári. Okrem 3 Američanov v kraťasoch na termoprádle sa však smerom na Glogotu vydávame len my dvaja, ostatní mieria skratkou na Zlatoidské lúky.

miesto akcie:

»
»