Iné

Naša túra, výlet:
14. Pochod do Budimíra

P1350781.JPG

Streda-prší, štvrtok-prší, piatok-leje, v noci - leje, sobota ráno - prší....7.25 na zastávke prší, Makovica skladá dáždnik a nastupuje do 27-ky. Tam sedí kamarát Vlado a sprisahanecky sa usmieva.... Nebodaj ideš do Budimíra? No jasné, a bude nás viac.

Keď vystupujeme v Ťahanovciach, na chodníkoch je snehová kaža, to čo adá z neba sa začína meniť na ľadové kryštáliky. Parkujeme pod strieškou na Plympii. Pribehne chlapček, včaj od Stna a ostatní už idú.... odrazu vyberie  telefón z batoha, vraj Akcia je zrušená....a už aj zmizne rovnako rýchlo, ako pribehol.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Maratón

IMG_20171001_083532.jpg

Maratón síce nie je túra, ale sme jeho súčasťou už neuveriteľných 22 rokov - od prvého minimratónu (1996), keď bežali Tibor, Erika, Pepo a Zuzka....

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Deň otvoreného Ružína

P1340727.JPG

Ako využiť predmaratónsku sobotu? kritérium - nesedieť v peknom počasí doma a  zároveň sa veľmi neunaviť. Tak si teda z bohatej ponuky vyberáme Deň otvorených dverí na Ružínskej priehrade.

miesto akcie:

»
»

P1330303.JPG

5.8. - treba otestovať vodičky naokolo Košíc na kúpanie. Vyrážam skoro ráno-hneď po daždi pekne po cykloznačke cez Findorákovú a lesom do Košickej Belej. Pri moste skontrolujem stav prác na oprave - len na diaľku samozrejme a zbehnem k vode. Hladina je veľmi nízko, ale nejako sa tam hádam dostanem. Naokolo nikto, tak si urobíme nudapáž.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Prechod Veľkou Fatrou

P1320209.JPG

Po mnohých rokoch čakania sa Makovica konečne dočkala - a oplatilo sa čakať, vyšlo absolútne všetko - počasie, nocovanie aj partia, bola zábava. Prvý veľký Jergušov puťák zvládnutý na jednotku.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
3. Bozkávanie pod čerešňou

Tak sme sa tu stretli opäť - motorizovaní aj bicyklizovaní.... pohostili sme sa na Čerešenke aj pod Čerešenkou, poniektorí sa pobrali hneď domov, poniektorí ešte do Tufového kaňova.

miesto akcie:

»
»

IMG_20170624_135223_1.jpg

Ako sa píše na torte, ktorú upiekla Žanka pre našich novomanželov:

"Ježkove oči, oni sa fakt vzali......" 

a dosvedčia im to všetci kamaráti, ktorí prišli zaželať šťastný život....

svadba bola úžasnááááá  váš život bude isto ešte úžasnejší.... 

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Veľkonočný víkend

P1370272.JPG

Aké počasie, taký víkend.....boli sm na návšteve v Lemešanoch u Žankya Sarinky a poobdivovali sme krásnu výzdobu v obci...veru mnohé mestečká a mestské časti sa môžu od starostu učiť.

miesto akcie:

»
»

P1380383.JPG

Sobotňajšie ráno začína stretávkou v Stratenej a prezentáciou na Šumnú jazdu. Keď prichádzajú účastníci (mimochodom ja jediná som prišla vlakom, ostatní sú autíčkari), zisťujem, že to asi nie je cyklotúra ale rýchlostná cyklojazda.

miesto akcie:

»
»

P1370135.JPG

Kždý z možných partnerov pracuje, ale dá sa nevyužiť možnosť ubytovať sa na Záhorí a obehať miesta, o ktorých človek doteraz čítal a pozeral fotky na webe? Nedá, najmä keď volá aj šanca zazrieť naživo bobry, ktoré sa usídlili neďaleko nášho závodu. Tak žeda o 4,08 v štvrtok vyrážam smer ďaleký západ.

miesto akcie:

»
»