kategórie:
Názov: Test nových bežiek
Dňa: 30.12.2017
Účastníci: Makovica
Hostia:

P1350925.JPG P1350960.JPG

Popis akcie: 

Ježiško mi priniesol bežky, treba ich teda veľmi rýchlo vyskúšať. Aladin hovorí vraj medzi 10.00 a 12.00 bude hore jasno, takže aj aj ja mám v tom jasno - o 7,15 autobus ma bezpečne vyváža z Mordoru zahmleného mesta do poloslnečnej Zlatej Idky.

Snehu je dolu dosť málo, je taký polozamrznutý, takže bežky zatia ostávajú zbalené na pleci. Takto vyjdem až k odbočke z cesty hore na zjazdovku. Tu už nevydržím... obloha nado mnou začína modrieť, snehu sa už zdá byť viac, tak nahadzujem bežky, že čo tie zabudované pásy patentu Sporten urobia - nič... šmýkam sa, skoro zarývam nos do zľadovatelého snehu medzi špičkami lyží. Asi to bude tým ľadom. Nad Golgotou teda putujú bežky opäť na chrbát a pripínam ich až pri Katke. Odtiaľ to už ako-tak ide, ale stále to hore kopcom strašne prešmykuje - možnosti sú len 2 - alebo to nefunguje alebo to neviem...zatiaľ sa prikláňam k odpovedi, že to neviem a budem sa ďalej učiť. 

Medzitým všetky mraky zmizli a snehobiela kupola na mňa žmurká a priľahuje ma ako magnet. Keď BC (teda Back country), tak BC, hovorím si a idem do terénu medzi stromky raziť si vlastnú stopu. Celkom to ide...prichádzam k vrcholu a je mi jasné, prečo pri smerovníku niet ani duše. Na vrcholčeku je čiapočka z čistého ľadu a duje tak, že sa treba niečoho držať, aby človek neodletel. Prosím náhodného okoloidúceho, aby mi urobil fotku. Nie je schopný v tej zime dať dolu rukavice, tak mačká v nich....nedomačkol, takže fotka z vrcholu sa nekoná. Ladnými oblúčikmi temer v stopách skialpinistov (to temer berte prosím s poriadnou rezervou) schádzam pomedzi stromky pod hoľu. Na Katke je príjemné slniečko, lavičky s otopeným snehom. Dávam si pauzu, stretávam zopár známych, aj s neznámymi sa srdečne zdravíme. Je pred 11-tou a s turistami, bežkármi aj skialpinistami sa vrece roztrhlo. Všetci na SHMU videli na kamere, že je tu jasno a rýchlo sa ponáhľajú hore.

Keďže je celý hrebeň smer Lajoška v hustej hmle, vyberám si variant B - návrat do Zlatej Idky po slnku. Ešte stretnem zopár známych, aj takých, čo som 5 rokov nevidela, takže od parkoviska dokonca bežím, aby som stihla autobus. Tesne za Rekou vchádzame do hmly Mordoru a peknému dňu je koniec... Zazerám na bežky...ešte to musíme výrazne vylepšiť.... hádam to pôjde.