kategórie:
Názov: Sokoľ-Hrešná - príprava pre zraz
Dňa: 25.01.2017
Účastníci: Makovica
Hostia:

P1290380.JPGmiestne značenie P1290384.JPGsem sa premiestňujú naše lesy P1290385.JPGstopy auta vedú po kŕmitko P1290393.JPGspráva o stave snehu P1290397.JPGfáborkujem P1290399.JPGcez potôčik
P1290406.JPGtoto by bol v peknom počasí výhľad pre bohov P1290408.JPGa som na Hrešnej P1290413.JPGobrátka modrého okruhu P1290422.JPGna parkovisku v Kavečanoch

Popis akcie: 

V autobuse do Sokoľa na počudovanie nesedím sama, sú tam 2 tedy a dvaja kosiťáci. Od zastávky do dolily Uhrinča už šliapem sama.

Dobre, že som si vzala bežkY, obúvam ich na malej skládke dreva kúsok za kaplnkou. Útlocitnejší človek by ich na kamienkami posypanej ceste nepoužil. ale tie moje majú už asi 35 rokov  a zažili toho toľko (aj Biela stopa 1983), že toto mi určite odpustia. Pri mostíku začínam vyvesovať oranžové fáborky, aby bolo všetkým jasní, kadiaľ vedie trasa. Konečne ri domčeku odbočujem doľava začínam šplhať nahor. Okrem kopy srniek tu šli aj nejakí bežkári a aj nejaký tereňák, tak mám stopu aspoň trošku predpripravenú . Od krmeľca už ďakujem len bežkárobi predo mnou. Trošku sa potrápim na spojnici s cestou sprava tesne pod hradom, ale nakoniec to stúpanioe zvládam. Od hradu fáborkujem už častejšie. Stôp srniek pribäda a o cvíľu vidím 4 krásavice, ako sa pomaličky presúvajú lesom podo mnou. Som celkom ticho, aby som ich nevyplašila, nech zbytočne nemíňajú energiu. Keď zajdú za hrebeň, pokračujem ďalej. Škoda, že je taká nízka hmla, výhľady by odtiaľto mohli byť čarovné - nado mnou vpravo skaly a doľava vidieť celú dolinu Torysy s hradbou Slanských vrchov na obzore - teraz ich skôr len tuším, ako vidím. Blahorečím rozhodnutiu vziať si bežky, napešo a sama to by bola morda. Prichádtzasm na červenú, tu je už vyjazdená autostráda. Ako som prešla na druhú stranu hrebe)na, vidieť účinky slnka - opadaná inovať pokrýva stopu a vyjazdené okraje sú poriadne zľadovatelé - čo včerajšie slnko natopilo, mrázik v noci zacelil.

Na Hrešnej chatár ešte nie je, tak si dám čaj a chlebík z vlastných zásob. Dumám, či 14 km bolo dosť - niežeby ma to dosť neunavilo, ale treba prejsť ešte pretekársky okruh Vyberám si modrý, teda 3 km a dávam ho prechádzkovým tempom na 27 minút. Ešte dohoda s chatárom o sobote a odchádzam. Všetko je, zdá sa, na sobotu pripravené.