Čierna hora - Roháčka


P1480849.JPG

Neveríte vlastným očiam? My, veci znalí ideme na Pokrivy? No hej, odvážili sme sa do tohto zakliateho kraja (možno to spôsobuje nadmorská výška kóty Pokrivy - 888 m) a dúfali, že sa nestratíme. Našťastie, je marec, tak pokriva vyše pása nám zatiaľ nehrozí.

miesto akcie:

»
»

P1480042.JPG

Je piatok, tak očakávame, že v lese bude prázdno - a aj je, ale na zostupe stretávame predsa len mladú dvojicu šplhajúcu sa do sedla pod Šivcom.

miesto akcie:

»
»

príbeh bude čoskoro
miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Silvestrovská Rohačka

P1460769.JPG

Riskli sme to a šli až rýchlikom o 8:07. Zisťujeme, že sme nič nezmeškali, autobus nás čaká, stíhame aj prezentáciu. Pred autobusom nás čaká jeden oneskorený Mikuláš - náš zlatý Kamil aj s polovičkou, tatkom a krásnymi dvoma psíkmi. 

miesto akcie:

»
»

P1460704.JPG

Na Košice hlásili temer jasno, ale v Kavečanoch visí nad nami sivý mrak, no pod nohami vrždí sneh, tak je všetko v poriadku. Na zastávke neuveriteľná kopa ľudí, ďalší pribúdajú na hornom parkovisku nad dedinou. Nečakaným prekvapením je Tomáš, nič neoznámi, proste príde a je tu aj so svojim čiernym humorom. 

miesto akcie:

»
»

Ráno prší, dokonca to na ceste aj mierne primŕza. Aj tak sa nás na stanici stretáva 5 skalných z 3 oddielov. Vo vláčiku sa veselo bavíme, až takmer zabudneme vystúpiť v Obišovciach. Vyskakujeme na poslednú chvíľu na perón v Obišovciach - ktorý sa v mrznúcom daždi zmenil na klzisko. Heli ostáva visieť na kľučke vagónových dverí a sprievodca musí s pískaním čakať, kým opäť naberie rovnováhu....našťastie to bol jediný incident s poľadovicou, ktorý nás ohrozil.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Jesenníky - lúky pod Šivcom

Počasie meteorológom vychádza na minútu a na stupeň presne - ráno v sobotu prší, potom sa rozfúka besný vietor, porozháňa mraky, priháňa nové a tie opäť porozháňa - to je dôvod, prečo krtkovské deti a aj ich rodičia ostávajú doma - okrem jedného skalného - Šaňka. Makovica sa pridáva, tak ideme vo dvojici.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Horúca čokoláda v jaskyni

P1360679.JPG

Keďže malé deti sú na polročných prázdninách na lyžovačke, tak Makovica chcela pôvodne jaskyňu odložiť, ale Jergušov mail všetko zmenil - je taký úžasný, že zaslúži odcitovať v plnom znení: "v sobotu mi je jedno, hlavne, že niekam zmiznem, len som sa dopočul, že čokoládka nebude, bo deti sa šli lyžovať. Aj ja som dieťa. Keždý je dieťa svojich rodičov"... a tak sa vydali spolu dve deti svojich rodičov Makovica a Jerguš variť do jaskyne čokoládu.

 

miesto akcie:

»
»

P1350986.JPG

Tak toto je už určite naša tradícia. Už sme na Roháčku vyliezli zo všetkých možných smerov. Keďže je na skalách veľa ľadu, volíme tento rok jednoduchšiu a najmä bezpečnejšiu cestu po modrej značke od východu (nie ako 3 králi, i keď chlapi by boli akurát 3).

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
43. Kráľová studňa

P1350871.JPG

Väčšina ľudí má ešte rozprávkovo, či papkáčovo, ale my sa už stretávame v 29-ke a nezadržateľne mierime do kráľovstva pani Zimy.

miesto akcie:

»
»