Čierna hora - Roháčka


Ráno prší, dokonca to na ceste aj mierne primŕza. Aj tak sa nás na stanici stretáva 5 skalných z 3 oddielov. Vo vláčiku sa veselo bavíme, až takmer zabudneme vystúpiť v Obišovciach. Vyskakujeme na poslednú chvíľu na perón v Obišovciach - ktorý sa v mrznúcom daždi zmenil na klzisko. Heli ostáva visieť na kľučke vagónových dverí a sprievodca musí s pískaním čakať, kým opäť naberie rovnováhu....našťastie to bol jediný incident s poľadovicou, ktorý nás ohrozil.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Jesenníky - lúky pod Šivcom

Počasie meteorológom vychádza na minútu a na stupeň presne - ráno v sobotu prší, potom sa rozfúka besný vietor, porozháňa mraky, priháňa nové a tie opäť porozháňa - to je dôvod, prečo krtkovské deti a aj ich rodičia ostávajú doma - okrem jedného skalného - Šaňka. Makovica sa pridáva, tak ideme vo dvojici.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Horúca čokoláda v jaskyni

P1360725.JPG

Keďže malé deti sú na polročných prázdninách na lyžovačke, tak Makovica chcela pôvodne jaskyňu odložiť, ale Jergušov mail všetko zmenil - je taký úžasný, že zaslúži odcitovať v plnom znení: "v sobotu mi je jedno, hlavne, že niekam zmiznem, len som sa dopočul, že čokoládka nebude, bo deti sa šli lyžovať. Aj ja som dieťa. Keždý je dieťa svojich rodičov"... a tak sa vydali spolu dve deti svojich rodičov Makovica a Jerguš variť do jaskyne čokoládu.

 

miesto akcie:

»
»

P1350986.JPG

Tak toto je už určite naša tradícia. Už sme na Roháčku vyliezli zo všetkých možných smerov. Keďže je na skalách veľa ľadu, volíme tento rok jednoduchšiu a najmä bezpečnejšiu cestu po modrej značke od východu (nie ako 3 králi, i keď chlapi by boli akurát 3).

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
43. Kráľová studňa

P1350889.JPG

Väčšina ľudí má ešte rozprávkovo, či papkáčovo, ale my sa už stretávame v 29-ke a nezadržateľne mierime do kráľovstva pani Zimy.

miesto akcie:

»
»

P1320042.JPG

Kežˇže Simi vyhlásila, že už konečne chce ísť na výlet s Makovicou, Makovica to prijala ako výzvu a vymyslela - pekné, nie pridlhé a zaujímavé.

miesto akcie:

»
»

P1370715.JPG

Začneme dialógom dňa:

Alenka: Ten môj pubertiak (rozumej 14-ročný syn) povedal, žč s babičkami sa otravovať nebude".

Jerguš? "A to nemá jedno, s kým ide? Hlavne, že je vonku a niečo pekné vidí...." 

No povedzte, kto by ho neľúbil.....

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
2. lesný beh statočných

P1370477.JPG

Naši traja bežci - Peťa, Kopro a Smokie sa stali tiež statočnými. Makovica a Zuzka v rámci posvadobného oddychu ich prišlôi privítať do cieľa.

miesto akcie:

»
»

P1300516.JPG

Ráno prší, len sa leje, mapa Slovenska na radare SHMU je zeleno-žltá ako plesnivý chleba od Bratislavy až po Košice. Ujo v predpovedi tvrdí, vraj na Donovaloch sneží a bude to tak celý deň. Makovica odvoláva prihlásených, ale ako správna teta vedúca ide na stanicu, veď čo keby niekto prišiel bez ohlásenia.... a aj prišli, hneď traja.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Mestský zraz turistov Hrešná

P1290472.JPG

Zima, zima, strašná uzima, v Košiciach o 7.30 podľa správ -16 a podľa zamŕzajúceho nosa tiež. Makovici ušiel autobus, keďže električka meškala (žeby sa jej v mraze šmýkali koľaje?), Ale našťastie ju Salamandre beru z Mieru autom. V Kavečanoch nakladáme materiál do Braňovho tereňáčika a aj Makovica má taxík až na chatu.

miesto akcie:

»
»