kategórie:
Názov: Rybársky chodník
Dňa: 01.11.2017
Účastníci: Makovica, Braňo, Majka, Peťko, Lenka, Jerguš, Janni, Dušan
Hostia:

P1350273.JPGna móle pri chodníku P1350282.JPGuž sme skoro tam P1350284.JPGale ešte nás zdrží tento krásavec P1350287.JPGkonečne hore P1350293.JPGto je výhľad P1350306.JPGzrub nad skalou
P1350307.JPGpokračovanie cesty pod Šľuchtu P1350312.JPGmanekýnky P1350317.JPGa prvý snehuliak

Popis akcie: 

Mala to byť krátka vychádzka, ale nakoniec z toho bol celkom pekný 13-kilometrový výletík. 2 autá a dvaja vlakom, organizácia perfektná, stretávame sa presne v stanovený čas a na dohodnutom mieste.... skrátka Krtko to vie.

Cupitáme po lístím zasypanej ceste, obdivujme farby jesene, krásne pohľady na pokojnú hladinu Ružína, v ktorej sa odrážajú okolité chaty a hory. Keď cesta skončí, Makovica hľadá chodník, ktorý sa tu niekde skrýva a nachádza ho. Je to tu ako v divokom pralese. Chodník sa miestami stráca pod lístím, potom pod popadanými stromami, ale nakoniec ho vždy nájdeme. Hore a dolu okolo skaliek, odskakovanie a obdivovanie posledných húb - nielen divočiny, máme aj pár pekných kúskov, ktoré putujú do batohov. Konečne sme hore na skale. Rozkempujeme sa, fotíme, papkáme. Feny a Misi sú také nabudené tým, že všetci jeme, len im nikto nič nedáva, že sa až pobijú...

Pokračujeme ďalej smerom nahor k zrubu. Je dosť zanedbaný, zrejme sa tu už nestretávajú trampi, ktorí ho postavili. Mysleli sme, že sa tu rozídeme, ale nakoniec sa Hoffmannovci rozhodli, že po príjemnej ceste s nami radšej obídu Šľuchtu, veď to nie je oveľa ďalej.

Tak teda pokračujeme ďalej spoločne. Makovica má zas prednášku o stromoch aj s praktickými ukážkami, tak sme si už hádam konečne zapamätali, ako sa líši smrek od jedle. Identifikovali sme aj dub, buk, hrab a smrekovec... Na najvyššom mieste - v sedle pod Šľuchtou Makovica objavuje zasnežený kmeň stromu, z čoho je okamžie jej prvý tohtoročný snehuliak....na Lenku ale nemá, tá ho s tatkom postavila už minulý mesiac - teda presnejšie povedané včera.

Na záver ešte prechod po blatnej ceste, na ktorej nám poriadne oťaželi nohy - nie od únavy, ale od nalepeného blata. Pri moste sa lúčime. Makovica a Jerguš sa cez most vracajú do Margecian, Hoffmannovci idú na obed do Jakloviec a Janni s Duškom sa musia ešte trošku poprechádzať k autu, ktoré nechali niekde v doline.

Dnešný výlet mal všetko, dokonca aj modrú oblohu a slniečko.