Ružínsky kras

Naša túra, výlet:
Rybársky chodník

P1350284.JPG

Mala to byť krátka vychádzka, ale nakoniec z toho bol celkom pekný 13-kilometrový výletík. 2 autá a dvaja vlakom, organizácia perfektná, stretávame sa presne v stanovený čas a na dohodnutom mieste.... skrátka Krtko to vie.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Ružínskou dolinou na biku

P1310965.JPG

Keďže je Laco ešte stále zaneprázdnený stavbou skrine a poniektorí sú na dovolenkách, vyrážame len vo dvojici...teda Makovica vyráža z Košíc sama a v Kysaku priberá Jerguša.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Len tak sa túlať po Ružíne

P1310706.JPG

Pohodový odchod našej malej výpravy zabezpečuje autom Braňo. Parkujeme pri ochrannom plote Ružínskeho mosta, kde už začal Strabag pracovať na rekonštrukcii. Našťastie je brána otvorená, tak vidíme, že už je skoro celý asfalt dolu.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Ružínska jaskyňa a Šivec

P1290997.JPG

Kto by to bol povedal, že keď časť členstva skolila chrípka a druhá časť užíva posledné možnosti lyžovačky, sa nás stretne na štarte v ústí Malého Ružinka 13!!! Keďže sme samí dospeláci, rýchlo prekonávame cestu Malým Ružinkom a okolo11-tej už odbožujeme popri potoku k jaskyni.

miesto akcie:

»
»

P1390086.JPG

Tronisti vymysleli, dali na net krásnu trasu - len čo, keď oni sú takí rýchli a štartujú neskoro a majú veľa čerpacích prestávok....tak mi napadlo, že pôjdem po ich trase trochu skôr, veď oni ma dobehnú....

miesto akcie:

»
»

P1230875.JPG

Pôvodne sme mali ísť 4, ale ráno volajú Ševecovci, že musia čakať na kuriéra s nejakou dôležitou zásielkou. Ak nepríde ani Laco, bude sa musieť Makovica vydať do skál sama. Laco našťastie nesklamal.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Active life-Ružínsky okruh

P1220777.JPG

Mala to byť podľa pozvánky pohodovka, ale ... niežeby sme sa uštvali, bolo to tak akurát, aby človek v pohode šliapal do pedálov, ale nesmel sa obzerať po okolí a po kvietkoch a na zastávku a nejaké fotenie škoda pomyslieť....

miesto akcie:

»
»

P1210659.JPG

Meteorológovia nám sľubujú aj na sobotu pokračovanie piatkového vetríčka, ale nás to neodrádza, veď keď to bude rizikové, zídeme do lesa alebo do doliny a bude. Tak sme aj urobili.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Na Šivec a dolu

P1080385.JPG

Pôvodný plán bol na dnešný deň ostať doma a upratovať...pozametaná obloha, ľahký mrázik a bezvetrie však turistobňvi zmenia plány. Pohľad do cestovného poriadku - najbližší autobus kamsi k horám je o 11.30 na Ružán, takže Šivec to istí.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Koláčová Kráľova studňa

P1080306.JPG

Ráno je polojasno, prituhuje - chvalabohu, aspoň nebude bahno. Keď vystupujeme v Kavečanoch, začíma jemne snežiť. Medzi zmrznutými guličkami sa už nájdu aj pravé, krásne vyformované snehové vločky. Trvá to len chvíľku, ale cesta krásne obelela.

miesto akcie:

»
»