kategórie:
Názov: 100 Jarných kilometrov - bikertest a Kardioturistika
Dňa: 07.04.2019
Účastníci: Makovica, Braňo, Peťko, Kopro, Peťa, Veronika, Evka, Jerguš
Hostia:

Popis akcie: 

Na nedeľu hlásili pekne a teplo, ale o 8:00 to tak nevyzeralo. Bankov sa strácal v hlbokej hmle bolo dobre kosno. Preto sa bikeri začínali schádzať v Čermeli poriadne naobliekaní. Ako sa ale hmla rozplývala, rozjasňovali sa aj úsmevy na našich tvárach a čoraz viac oblečenia putovalo do batohov.

Máme čísla 19-20-21. Takže štartujeme hneď zo začiatku. Makovica prvá, za ňou by mal ísť Braňo a potom Peťko - hmmm, stal sa zmätok, trošku, tak Braňo čaká minútku, aby mohol štartovať spolu s Peťkom. Makovica štartuje za bujarého pokriku omladiny, všetci sa už tešia, že budú mať ľahkú korisť na predbiehanie. A aj majú. Kým Makovica pohodovo vyšliape hore, predbieha ju aspoň 8 ťažko fučiacich chlapov jazdiacich na plný plyn a oceňujúcich, že stará korytnačka in dosledne uvoľňuje cestu vpred.

Peťko  dorazí po 22 minútch od štartu - obdivuhodný výkon, keďže jazdí na jednoprevodovom bicyklíku. Zaslúžená klobáska je obrovská a chutí skvelo. Keďže sú Koprovci na ceste, jednu porciu im odložíme. O chvíľu skutočne dorazia, aj so spiacou Veronikou. Tá sa ako na objednávku o chvíľku zobudí, putuje z ruky do ruky a na všetkých sa usmieva.

O pol jednej sa lúčime a zbiehame na Alpinku pozdraviť ešte turistov na Kardioturistike. Dúfame, že stretneme Evku a Jerguša, ktorí išli pešo z Kavečian, ale odišli asi pred dvanástou detským vláčikom na skúšobnej jazde.
Veronika sa napapá, nám tety zmerajú cholesterol a potom už smerujeme na pieskovisko. Veronika ukoristí erárne modré hrabličky  a už ju nič nezadrží v objavovaní krásy obsýpania pieskom všetkého, všetkých a najmä seba. Pred treťou sa lúčime s výbornou náladou a pomaly odchádzame domov.

Nech žije letný čas, ktorý nám dopriava krásne dlhé dni.