Vysoké Tatry

Naša túra, výlet:
Temnosmrečianske pleso

P1450545.JPG

Ráno je na stanici husto, vlak je plný na prasknutie a tušíme masaker aj v Tatrách - najmä keď vlak už z KE mešká 30 minút - je jasné, že naša zubačka pôjde hore prázdna a na tej druhej sa stretnú 2 rýchliky - od KE aj od BA. Stalo sa a masaker pokračoval.

miesto akcie:

»
»

Tak som si povedala, že si treba ukradnúť ešte jeden krásny letný deň  - a až teraz som si uvedomila, že to bol takmer naozaj astronomicky posledný deň tohto leta. Ani som nedúfala, že sa niekto pridá, veď je štvrtok - bežný pracovný deň. Nakoniec ale vyrážame v dvojici s Ľubom.

miesto akcie:

»
»

P1360489.JPG

Pôvodne sa hlásil aj Eskimo, ale vlak o 6.05 mu bol skoro, takže sme sa nakoniec nestretli. )Sli sme sa do polojasného, či až hmlistého počasia aspoň prejsť na čistý vzduch, ale nakoniec to skončilo úplne inak.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Makovicin Tatranský úlet

P1310246.JPG

Nútená piatková dovolenka, predpoveď počasia ideálna, mám niekoho volať, či sa nepridá, keď sú všetci v práci? Nebudem im poredsa spôsobovať žiaľ a vzbudzovať závisť. Tak teda ráno nasadám do rýchlika ako sólista.

miesto akcie:

»
»

P1300334.JPG

Po rýchom štvrtkovom maili sa dáva dokopy malá skupinka 5 odvážlivcov, ktorí síce veria ujovi Beránkovi, že fúkať bude, ale veria tiež, že fúkať bude tak, ako je to na horách bežné. Fúkalo statočne, tak to asi ešte nikto z nás nezažil.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Mikuláš - Nový Smokovec

P1280248.JPG

Do Kunerádu k )Saňkovi sme sa nevošli, tak nám odporúčal iný penzión, len na skok od nich - Gerlach. Skutočne sme tu našli milú správkyňu, dosť miesta a veľkú spoloženskú miestnosť, i keď trošku chladnejšiu.

miesto akcie:

»
»

P1270461.JPG

Tak nás teda bolo poskromne a využili sme ponuku Koprovcov na odvoz autom. Trasu vymyslela v prvej polovici Makovica a v druhej polovici to bolo celkom...spontánne.

miesto akcie:

»
»

P1380938.JPG

Ráno vo vlaku len vo dvojici s Jergušom, ostatní idú autom. Stretávame sa pri smerovníku nad jazerom a autoposádka sa rozbieha tempom, akoby im za pätami horelo. Makovica im nestíha, tak si ide svoje tempo a Jerguš jej solidárne robí spoločnosť.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Deň ústavy na Kriváni

P1380660.JPG

Mali sme sa na stanici stretnúť najprv traja, potom sa ozval ešte Slavo. Ako prvé príjemné prekvapenie prichádza Eskimo. Potom sa pridávajú dve kočky, čo sa prihlásili cez internet, Slavo aj s kamarátkou, Soňa, ktorá s nami už raz bola na túre a ešte dve dámy z Košičana. Takže na Plese nás zo zubačky vystupuje neuveriteľných 11.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Cez Ostrvu

P1260582.JPG

Vydali sme sa len tak komorne vo dvojici, keď niektorí členovia uprednostnili prácu - Laco dobrovoľne a Eskimo nedobrovoľne. Kto by povedal, že sa z toho vykľuje taký intelektuálny výlet...nad našimi diskusiami od dejín angličtiny, etymológie slovenského jazyka až po avioniku mnohí okoloidúci asi mierne hlavou krútili.

miesto akcie:

»
»