Slovenský raj

Naša túra, výlet:
Slovenský raj-Tonkov memoriál

P1480454.JPG

Keďže sme sa rozhodli získať tento rok jubilejné odznaky za prechod Slovenským rajom s púriloženým čísielkom 60, poctivo sme vycupitali na celú trojdňovku. Laxco príde za nami, sedí doma a čaká na opravárov-ako zistíme neskôr, čakal zbytočne.... keďže my jediní sme z partie akční a vybiehame na túru každý deň, dostávame na piatok na starosť aj rodinku Matejovcov z Prahy.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Slovenským rajom - Zejmarka

P1470144.JPG

Vlaky idú ako idú, tak presadáme na auto, veď kto by čakal na Dedinkách do 18.00 na jediný vlak v tejto turisticky krásnej doline. V Dedinkách je cesta posypaná inertným materiálom hnedočervenkastej farby, vyzerá to zaujímavo. Odstavujeme pod pizzeriou a hneď sa vydávame na cestu k vleku a ďalej cez kopec na Biele vody.

miesto akcie:

»
»

P1460950.JPG

Novoročná klasika, len tento rok sme mali šťastie aj na stretnutie s kamarátni zo Spiša, ktorí otvárajú prechod na Čingove.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Slovenskorajská rýchlovka

Už neviemkoľká rozlúčka s tohtoročným letom tak narýchlo - v utorok popoludní Makovica napísala, Laco rýchlo vybral dovolenku, a tak sa stretávame tesne po siedmej na stanici. Osobný vlak bude meškať z Košíc asi 20 minút - nakoniec je z toho polhodina. V Ružíne ostane vlak stáť, vypína sa klimatizácia, z reproduktoru sa ozve, že pre poruchu rušňa budeme meškať asi 30 minút - nikto nevie, či spolu alebo ďalších 30 k tej polhodine, čo už máme...... nakoniec sa po asi 5 minútach rozbiehame...pomaličky, ale za Margecanmi naberáme pôvodnú rýchlosť.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Sokolia tiesňava

P1380863.JPG

Napriek nepríjemnému mraku na radare a vzdialenému hrmeniu nad Bankovovm, vyrážame vakom o 7.12. Po oknách stekajú dažďové kvapky, ešte v Margecanoch prší, ale pred Spišskou sa mraky začínajú trhať. V Tomášovciach už presvitá slnko.

miesto akcie:

»
»

P1370571.JPG

Naša najdostupnejšia klasika, len tento rok sme sa na ľad prakticky nedostali, len na takú malú chvíľočku. S Janni si dohadujeme stretko v Tomášovciach, oni idú autom. Ani keby sme chceli, tak by nám to nevyšlo - na minútu presne. Hore kopcom z Tomášoviec už šliapeme spolu.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Čuntava 4ever

P1370231.JPG

 

Mišo to vybavil, Mišo to vie...a tak sme sa k nemu pripojili aspoň na víkendovku. S pocitom, že jednu noc "ľadovňu" nejako prežijeme, nasadáme o 6.15 do auta a vyrážame smer Čuntava. Kopro, i keď vraj nenávidí bežky, si jedny požičal - ako sa ukáže, tieto celkom miluje. Laco, nevediac, čo si požičiava, si tiež jedny NONWAX šupináče požičal, a ako zistil po prvých piatich minútach... "už vie, že nenávidí bežky"....bodaj nie, ktristiánky sa da dvojmetrových paličkách s voľnou pätou robiť nedajú.

miesto akcie:

»
»

Už 14. ročník spomienkovej akcie na nezabudnuteľného turistu Tonka Koréneka prilákal tento rok aj nás.Najprv dvaja a potom už v trojici sme sa vydali do Piecok, Veľkého Sokoľa, Rothovej a Suchej Belej.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Ferrata Čingov

P1340446.JPG

Spojili sme príjemné a ešte príjemnejšie, a tak sme rajovali, tortovali a gratulovali.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Víkend v Raji

P1380222.JPG

Šaňko ponúkol a veľmi dobre vymyslel. Stal sa našim hostiteľom aj sprievodcom. Schádzame sa v piatok podvečer. Mysleli sme, že budeme na Čingove so Šaňkom poslední, ale nakoniec sme prví.

miesto akcie:

»
»