Slovenský raj

Naša túra, výlet:
Slovenskorajská rýchlovka

Už neviemkoľká rozlúčka s tohtoročným letom tak narýchlo - v utorok popoludní Makovica napísala, Laco rýchlo vybral dovolenku, a tak sa stretávame tesne po siedmej na stanici. Osobný vlak bude meškať z Košíc asi 20 minút - nakoniec je z toho polhodina. V Ružíne ostane vlak stáť, vypína sa klimatizácia, z reproduktoru sa ozve, že pre poruchu rušňa budeme meškať asi 30 minút - nikto nevie, či spolu alebo ďalších 30 k tej polhodine, čo už máme...... nakoniec sa po asi 5 minútach rozbiehame...pomaličky, ale za Margecanmi naberáme pôvodnú rýchlosť.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Sokolia tiesňava

P1380863.JPG

Napriek nepríjemnému mraku na radare a vzdialenému hrmeniu nad Bankovovm, vyrážame vakom o 7.12. Po oknách stekajú dažďové kvapky, ešte v Margecanoch prší, ale pred Spišskou sa mraky začínajú trhať. V Tomášovciach už presvitá slnko.

miesto akcie:

»
»

P1370571.JPG

Naša najdostupnejšia klasika, len tento rok sme sa na ľad prakticky nedostali, len na takú malú chvíľočku. S Janni si dohadujeme stretko v Tomášovciach, oni idú autom. Ani keby sme chceli, tak by nám to nevyšlo - na minútu presne. Hore kopcom z Tomášoviec už šliapeme spolu.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Čuntava 4ever

P1370192.JPG

 

Mišo to vybavil, Mišo to vie...a tak sme sa k nemu pripojili aspoň na víkendovku. S pocitom, že jednu noc "ľadovňu" nejako prežijeme, nasadáme o 6.15 do auta a vyrážame smer Čuntava. Kopro, i keď vraj nenávidí bežky, si jedny požičal - ako sa ukáže, tieto celkom miluje. Laco, nevediac, čo si požičiava, si tiež jedny NONWAX šupináče požičal, a ako zistil po prvých piatich minútach... "už vie, že nenávidí bežky"....bodaj nie, ktristiánky sa da dvojmetrových paličkách s voľnou pätou robiť nedajú.

miesto akcie:

»
»

Už 14. ročník spomienkovej akcie na nezabudnuteľného turistu Tonka Koréneka prilákal tento rok aj nás.Najprv dvaja a potom už v trojici sme sa vydali do Piecok, Veľkého Sokoľa, Rothovej a Suchej Belej.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Ferrata Čingov

P1340558.JPG

Spojili sme príjemné a ešte príjemnejšie, a tak sme rajovali, tortovali a gratulovali.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Víkend v Raji

P1380214.JPG

Šaňko ponúkol a veľmi dobre vymyslel. Stal sa našim hostiteľom aj sprievodcom. Schádzame sa v piatok podvečer. Mysleli sme, že budeme na Čingove so Šaňkom poslední, ale nakoniec sme prví.

miesto akcie:

»
»

P1370905.JPG

Chlapci z Tronu vymysleli, Makovica vylepšila návrhom vyliezť na Knolu a Braňo zdokonalil tým, že vzal so sebou aj psiu maratónsku bežkyňu Feny. Stretávame sa pred deviatou na stanici v Tepličke a vo štvorici pokračujeme spoločne pod Ľubovym vedením.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Suchá Belá a Prielom

P1290277.JPG

Mal to byť Prielom na bežkách, potom Prielom napešo a nakoniec sa po Eskimovom podrobnom reporte na porade na benzinke v Sp. Štvrtku rozhodujeme, že SucháBelá bude lepším riešením...a aj bola.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Stratená s Dráčikmi

P1280903.JPG

Ako kždý rok, spájame sa s Dráčikmi, aby sme vyťažili chatu. Je nás spolu presne toľko, koľko treba, teda 18. Cestovanie nadobúda charakter romantiky Orientu, keď v Margecanoch prestupujeme do osobáčika smer Stratená. Pojem osobáčik je presne na mieste - stojí tam jeden , ten najmenší, motorkový vozeň a výpravca poznamenáva, že môžeme byť radi, že zohnali aspoň ten jeden. Asi 20 miestnych to vzdáva a do vozňa sa ani netlačí. Dráčikovia nakladajú batohy romanticky do záchoda, a tak teda cestujeme. Výpravca prezieravo kontroluje lístky až pri Mníšku, keď už väčšina miestnych v Gelnici a Prakovciach vystúpila. Sme na tom v podstate celkom dobre, veď v Indii sa cestuje aj na streche (ale nie je tam -10 stupňov....).

miesto akcie:

»
»