Nízke Tatry

Naša túra, výlet:
Cesta SNP - časť 5.

Konečne sa môžeme vrátiť na Nízke Tatry. Obaja sme zdraví, aj počasie prepovedajú pekné. Pridali sa k nám aj Eskimo a Laco. Ubytko na Štefáničke sme si objednali a ostatné útulne len musíme stihnúť dstatočne včas. Stany neberieme, takže v podstate naľahko.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Liptovský Ján

P1240799.JPG

Bolo to úžasné, bolo to krásne. Všetko vyšlo - ubytovanie, počasie, nálada. Bolo aj malé zranenie - Evka si pri bunkri vytkla členok, ale Milanko ako vzorný manžel sa o ňu perfektne postaral (ako zišli dolu tým strmákom zo Stanišovského sedla, to je obdivuhodné). 

miesto akcie:

»
»

Mapa: Vernar - KH - Telgart

kategórie:
Mapa ku článkom:
Naša túra, výlet: Deň ústavy na Kráľovej holi
Pozri mapu

Mapa: certovica - dumbier - durkova - korytnica

kategórie:
Mapa ku článkom:
Naša túra, výlet: Nízke Tatry - západ
Pozri mapu

IMG_0775.JPG
Po bikemaratónoch v Košiciach a Dolnom Kubíne sa pred nás postavilo tretie podujatie v tejto sezóne, ktoré sme ako krtkovia plánovali zdolať – Nízkotatranská stíhačka. Trasa 100 km po hrebeni Nízkych Tatier medzi Telgártom a Donovalmi počíta s prevýšením 5475 metrov a my sme sa na to pripravovali prerušovaným pravidelným bežeckým tréningom od začiatku marca.
miesto akcie:

»
»

P1050525.JPG

Ráno sme začali nočným pochodom na stanicu - vlak nám odchádzal už o 5.04!!!! Všetci traja sme sa usadili v kupé (Peťo, Zuzka, Makovica) a spokojne sme čakali na odchod vlaku. Zrazu sa rzleteli dvere kupé, dnu vošli lyže, potom biele palice, sieťka s topánkami a nakoniec Žanka....úúúúf, stihla som to!!!Úplne sme zabudli na ňu, mysleli sme si, že nocovala u Kamila, aby mala ľahšie cestovanie.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Jesenná Čuntava

P1060749.JPG
No, tak to tu ešte nebolo. Šli sme tam hádam v 4 skupinách – Janko na biku v štvrtok ráno (aj v tom lejaku), ďakšia skupinka vlakom do Vernára a ďalej pešo alebo na biku. Niektorí prišli v piatok ráno a poslední v piatok popoludní. Túto Čuntavu možno nazvať „šarádovou“ a nocochodovou. Posledná partia, ktorá sa vyštverala ku krížu od vlaku okolo pol 4., vymyslela, že by bolo fajn vybehnúť ešte na Ondrejisko.
miesto akcie:

»
»

Mapa: Šumiac - Kráľova Hoľa - Telgárt - Čuntava - Dobsinská ľadová jaskyňa

kategórie:
Mapa ku článkom:
Naša túra, výlet: Kráľova hoľa
Pozri mapu
Naša túra, výlet:
Kráľova hoľa

P1050264.JPG
Zbehlo sa to náhle, ale zbehlo sa to fajn. V sobotu ráno sme už nakladali bicykle v nezvyklú hodinu – o 4.15 ráno. Zrejme preto sprievodca neprotestoval, aj keď sme ich napchali do rýchlika bez služobného vozňa. V Margecanoch tiež mali trocha problémov s 9 bikmi v malej motorke, ale aj to sme zvládli vďaka podpore našich spolucestujúcich – tiež železničiarov a bikerov.
miesto akcie:

»
»

14kralova.jpg
Tak som si jedného dňa pomyslel, že by bolo načase v januári konečne zažiť zimu. Začali sme sa kontaktovať týždeň vopred, že keď mi vyjde práca a čas, tak by sme mohli niekam vyjsť. Malo by to byť na miesto, kde nechodíme bežne, vyskúšať proste exotiku vrámci Slovenska. Výber bol jasný: Bukovec na Galmuse, Kráľová hoľa cez Martalúzku alebo Vysoké Tatry.
miesto akcie:

»
»