Belanské Tatry

Naša túra, výlet:
Krtkovský Mikuláš v Ždiari

P1350598.JPG

Hľadali sme, hľadali, kým sme našli ubytovanie pre 25 krtkov - a našli sme krásne-prekrásne - privát Andrea je moderný, priestranný a hlavne perfektne vykúrený v každom svojom zákutí - aj so sušiarňou a odkladiskom na lyže.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Tatranské dobrodružstvo

IMG_2559.JPG

Náš pokus o dobytie dlhých severných dolín Tatier nezačína práve najlepšie. Máme odísť v stredu a ešte nad ránom leje ako z krhly a to isté robí aj v stredu ráno. Nakoniec vyrážame do Ždiaru okolo obeda s tým, že sa po ceste niekde zastavíme, ak sa konečne vyprší.

miesto akcie:

»
»

P1200679.JPG

Snehu je na zjazdovkách úboho a na bežky je to celkom nanič. Takže sa vyznavači dlhých drievok odhlasujú z autobusového zájazdu a naši kamaráti nám ponúkajú zopár voľných miest. To sa nedá nevyužiť, a tak vyrážame s Víkenďákmi smer Ždiar.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Hrebeňom Malej Fatry

P1290183.JPG

Trio Szabi, Majuš a Janni sa túlali po Súľovských vrchoch už od utorka, tak sme si dali stretávku vo Vrútkach na stanici s tým, že nás čaká ťažký deň, na ktorý sa treba dobre pripraviť. Skutočne nás čakajú a hneď sa presúvame na autobusové nístupište. Za štvrťhodinku nás autobus odvezie do Turčianskyxch Kľačian a usporíme tak dlhú cestu po asfalte ponad Váh.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Monkova dolina a Meďodoly

P1210708.JPG

Keď všetci ťažko pracujú, vyráža z Košíc Makovica sama. V Spišskej je už jasné, že dnes to nebude to pravé orechové. Tatry síce vidieť, ale je vysoká oblačnosť, ktorá sa vlní a postupne klesá až nad vrcholky Tatier. Vlak ide načas, takže pohodlne stíha autobus do Ždiaru. Čaká ju dlhá hodina motkania sa taranskými osadami. Bus sa pomaly plní na prasknutie. Samí Česi, nejakí Poliaci a dokonca anglicky hovoriaca partia. Okrem dvoch Záhorákov je tu jediná zástupkyňa Slovákov - smutné.

miesto akcie:

»
»

Plesnivec_Brncalka-23.JPG
Ešte predvečer tohoto výletu sa nevedelo kto a kam sa pôjde . Výjsť si za čerstvým vzduchom a poobdivovať krásy prírody chcel však každý z nás. Nakoniec sme sa rozhodli ísť do Tatier na jednu z menej frekventovaných trás. Keďže každý z nás tam išiel po prvýkrát, boli sme milo prekvapení že v Tatrách môžu byť aj iné ako strmé skalnaté chodníky s vysokým prevýšením. Táto túra vedie okolo dvoch tatranských chát, jej náročnosť však nie je veľká a vidieť na nej sa dá všetko v kocke, čo Tatry ponúknuť môžu.
miesto akcie:

»
»
Chata Plesnivec
Chata_Plesnivec-Top.JPG
Poloha:
lat: 49.224533
lon: 20.276058
Popis:
Jedna z najľahšie dostupných chát (1290 mnm) v Tatrách a zároveň jediná chata v Belanských Tatrách. Nachádza sa v peknom prostredí pod bralami Skalných vrát v závere doliny Siedmych prameňov. V okolí sa nachádza pekná kvetena vápencových Belanských Tatier.