Ďumbierska časť


V sobotu sa ranným rýchlikom presúvame do Ružomberka, kde na nás už čaká objednaný XXL taxík. Je nás 5. takže Ivka, ako výškou najúspornejšia, sa presúva na zadné sedadlo takmer do kufra... Je 9.30 a v krčme u Hančurky v nekonečnej dedine Liptovskej Lúžnej si dávame štartovaciu kávu.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
50. zimný zraz Ružomberok

P1290740.JPG

Ako to už býva u nás zvykom, "přijíždíme" po kouskách. Celá škola stojí v pozore a čaká, kedy príde Krtko, keďže všetci ostatní sú už tu. Makovica a Jarguš richádzajú vlakom a do školy sa dorútia o 18.30, pričom otvorenie začína na námestí o 19.00. 

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Okolo Demänovej

P1390215.JPG

Prispôsobujeme sa predpovedi počasia a plánujeme veľký okruh na 15.-16.9., keďže od soboty nás má prevalcovať studený front a brutálne dažde. Keďže je piatok bežný pracovný deň, viac sa nás nenazbieralo. Samo dumal, ale nakoniec nedodumal a vo vlaku sme sa nestretli. V Mikuláši na bus o  8.30 stoja davy ľudí, ale nastupujeme v pohode a dokonca si aj sadáme - na rozdiel od asi 30 ľudí, ktorí ostali na zastávkach v meste stáť sklamane s dlhým nosom - a na dispečingu nikto neberie telefon. Jergušov prvý dvojdňový trek začína.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Cyklokorytnička a Salatín

P1260049.JPG

Mala to byť vlaková rýchlovka a nakoniec z toho bola krásna autová dvojdňovka. Braňo požičal nosič a čierny Fofu sa oježil a okolesoval 4 bicyklami. Vyrážame v sobotu ráno s miernym oneskorením, ktoré nám presne chýba na štarte.

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Vianočný Liptov

symbolicky_cintorin.jpg

Spísal Jerguš:

Vianoce 2015 sme sa rozhodli stráviť v Demänovskej doline. Aj keď počasie pripomínalo Veľkú noc, umelý sneh na zjazdovkách a inverzia nám urobili  obrovskú radosť.

miesto akcie:

»
»

Netradične v nedeľu nasadáme na vlak v KE vo dvojici. Ľubo volá pred siedmou, že ide od Žiliny, ale že prvý autobus nestihne. Nestihli sme ho ani my - meškali sme 5 minút a to rozhodlo, že sme z busu videli len zadné svetlá. Tak sme sa teda pekne stretli už v Poprade a autobusom značného opotrebenia sme vyzarili zamorovať klimatické kúpele v Starom Smokovci (doslova),

miesto akcie:

»
»
Naša túra, výlet:
Nízke Tatry - západ

P1150033.JPG

Akcia bola vyhlásená, predpoveď počasia úžasná a napriek tomu sme sa stretli len tí 4, ktorí to všetko na Kloptani vymysleli. Ako sa ukázalo neskôr, škoda je na strane všetkých tých, ktorí váhali sa ozvať (však, Kika).

miesto akcie:

»
»