kategórie:
Názov: Zimné stretnutie turistov Lajoška
Dňa: 26.01.2019
Účastníci: Makovica, Šaňo, Maťka, Andrejko, Emka, Eči
Hostia:

P1470469.JPG

Popis akcie: 

Tak sme to opäť zas pomohli zorganizovať. Víkenďáci dodali 2 túry - na bežkách a pešo a my sme sa pridali tým ostatným.

Ráno o neuveriteľných 6:45 odchádza autobus do V.Klátova. Takže keď vystupujeme v zamrznutej dedinke, tak slnko ešte spinká za obzorom. Čoskoro sa ale vykotúľa a kreslí krásne ružové čiary po  snehu medzi stromami. Okolo deviatej prichádzame ku chate. Hneď aj Radom z Košičana vybalíme prezentáciu - teda prezenčky, krabicu cukríkov, účastnícke listy a....kvíz o histórii chaty a kóópu sponzorských darčekov do tomboly - vlastne nie do tomboly, bude sa losovať z doručených odpovedí na kvíz.

Makovica vyvesila otázku vonku pred chatou a naivne sa domnieva, že niekto v tej zime pobeží von čítať otázky, Končí to tak, že jeden dobrovoľník z partie vybehne von, odfotí a potom sa kolektívne tipuje. Na záver Makovica predčituje v jedálni nahlas a tí, čo chcú, tipujú. Akoby sme to boli chceli, dodaných odpovedí bolo 27 a cien sme mali 29. Presne 2 ceny ostali pre práve príchodzie jediné deti tohto zrazu - Emku (fixky) a Andrejka (hlavolam Ježek Rýchlych šípov). No ani keby sme chceli, tak sa nám to takto nepodarí.

Okolo 11-tej sa v chate vyprázdňuje, prvá časť účastníkov - bežkári a veľká časť pechoty z Klátova odchádza na Jahodnú na poludňajší autobus. My ostatní si užívame dostatok miesta v chate, ale len na chvíľu. Ráno bolo krásne jasno, tak sa automaticky znásobuje počet návštevníkov, ktorí sa doma z okna pozreli až neskôr. 

Makovica ráno začala budovať koryto na zjazd na igelitoch. Medzi dospeláklmi ale nenašla podporu, čo sa nedá povedať o našich zlatých detvákoch a najmä o ich tatkovi, Šaňko modeluje a vylepšuje a výsledok je úžasný.

Na záver nechávame chatárke Janke 2igelity, aby to vyskúčšala tiež - pozrite si na FB Lajošky, ako ju vyšmýkala - vraj mala sneh aj v nose, lebo najlepšie je to fakt po bruchu hlavou dopredu....