kategórie:
Názov: Príprava zrazu-z Bankova na Alpinku
Dňa: 21.06.2019
Účastníci: Makovica, Ľudka
Hostia:

P1520171.JPGTeta vedúca na utorok 2.7.

Popis akcie: 

Využili sme pekné predpoludnie a prebehli sme sa spoločne po trase zrazu pre deti -P2 od jazdiarne cez Bankov na Alpinku.

Ľubo nás hodil k benzínke a odtiaľ to už je len kúsok k jazdiazni. Štveráme sa postupne hore kopcom, v tej horúčave to ani nie je také príjemné. Obveseľujú nás žiačikovavia, ktorí sa plašia na brannom cvičení. Poniektorí celkom svižne šliapu, iní už vzdychajú, vraj ja nevládzem. Pripomíname im, že treba piť, tak sa s radosťou zatavujú a vyberajú z batohov svoje tekutiny.

My dve si preberáme, čo kedy účastníkom povedať, kam nasmerovať ich pozornosť a dúfame, že taký výhľad ako my, budú mať aj oni. Zobkáme jahôdky pri ceste a žiačikovia nás podchvíľou napodobňujú. Na Bankove si dáme krátku prestávku pri kaplnke a dohodneme sa, že ich pekne prevedieme po chodníku k hotelu okolo náučných tabuliek, nech sa vzdelávajú.

Celkom s radosťou sa ponárame do chládku lesa po červenej smerom  na Sedlo pod Kamenným hrbom. Pohľad na smutný výsledok jedného vandalského šialenstva, po ktorom ľahol popolom chránený Čierny dub v sedle a už aj cupitáme dolu kopcom. Pekne vyznačená nová zelená a aj tak sme skoro skufrovali. Klesajúc z kopca začíma brutálne hrmieť. Prichádzame na otvorené priestranstvo po ťažbe a už to vidíme - sivomodrý Karamor sa ženie od Nemcovej dolky ponad hrebeň niekde v okolí Hrešnej. Akoby zázrakom ho však vietor nepúšťa do údolia,  tak na Alpinke stále znie veselý detský smiech.

Dávame si rýchlu kávu a poberáme sa na zastávku autobusu. Ešte krátka zastávka pri železničke, zisťujeme si, ako zabezpečiť deťom miesta vo vláčiku a už aj sa presúvame na cestu. Bus by mal prísť o 6 minút a práve začínajú na cestu cupkať obrovské kvapky, takže vari nakoniec predsa len zmokneme? Nie, dobrý duch je proti. Zastavuje pri nás osobné auto, nastúpte, zveziem vás do Košíc. Vraj každý deň treba urobiť jeden dobrý skutok... Predbehli sme dážď, ale len na chvíľku. Keď vystupujeme z auta na Maratóncovi, chceme-nechceme, vyťahujeme pršiplášte, lebo  sa kvalitne rozpršalo. Dáždik ale trvá iba chvíľku a domov už prichádzame opäť so slnkom.