kategórie:
Názov: Prehliadka trasy na zraz - oba Šivce až na Ružín
Dňa: 15.02.2019
Účastníci: Makovica, Rado z Košičana
Hostia:

P1480021.JPG P1480042.JPG

Popis akcie: 

Je piatok, tak očakávame, že v lese bude prázdno - a aj je, ale na zostupe stretávame predsa len mladú dvojicu šplhajúcu sa do sedla pod Šivcom.

Podrobne zaznamenávame všetky lapsusy, ktoré bude treba opraviť, aby sa nám tu turisti na zraze nestratili. Ako prvý si zaznamenávame smerovník pri moste, ktorý má zelenú šípku na opačnej strane - no na srandu...ale je k nej vyšliapaný chodník, takže si to tam do buriny občas ľudia aj chodia prečítať.

Rado je pre Makovicu dobrý parťák - nepozná to tu, takže je dobrý poslucháč. Poznamenávame si, že nám chýba smerovník na miestnu značku (ako ale zistíme o 2 týždne, je tam, len sme ho prehliadli). Vyšliapeme po lesnej ceste s občasnou červenou miestnou značkou až na Malý Šivec, teda Drienkovú skalu. Výhľad je len nablízko, na okolité kopce, ďalej sú už len mraky a obloha je celá sivá. Odlovíme krtkovskú kešku, Makovica jej vymení krabicu, Rado si ju zapíše a pokračujeme ďalej. Na Šiveckých lúkach samozrejme prednáška o trampskom táborisku, ale dlho sa nezdržujeme. 

Ľahko vybiehame na Šivec. Mraky sa troška trhajú, vidíme do diaľky aj na prešovské sopúchy a objavuje sa aj modré nebo, Tatry však nevidieť. Posedíme, dáme si desiatu, vyčistíme skrinku a konštatujeme, že treba priniesť novú knihu. Pomaličky sa vydávame na cestu po žltej nadol. Tesne pod sedlom stretávame dvojicu, ktorá asi tiež využíva deň voľna a prázdne lesy na príjemnú prechádzku.

Z lúk pod Šivcom, kde bol zraz z r. 1973 a kocháme zaujímavou siluetou Šiveckého brala a potom podliezame popod polámané konáre stromu na lesnú cestičku. O chvíľu sme nad ovčínom a schádzame k Ružínu. Rado povedal, že vlak ide o 13.40, tak to ešte máme čas pokochať sa pohľadom na Napoleonov klobúk. Makovici sa ale ten čas nezdá, odkedy chodí taký vlak? Pozrie do mobilu...a nechodí.... takže si na stanici počkáme polhodinku na osobák po druhej. Čakanie je to ale príjemné, dokonca nám už aj zasvietilo slniečko.