kategórie:
Názov: Okolo Bogoty na biku
Dňa: 05.11.2017
Účastníci: Makovica + Tron
Hostia:

P1350407.JPG P1350424.JPG

Popis akcie: 
Po sobotňajšej pešej Pietnej spomienke treba prevetrať aj dvojkolesového tátoša.

Vydávame sa z Ruskova cez Regetu (povinná zastávka u Alenky v kováčskej dielni. Makovník výborný a Ľubova medovina vraj tiež.....O to lepšie sa nám po polhodinke štartuje. Hore-hore a hore po starej asfaltke, potom novšej asfaltke, potom odbočka na skoro úplne novú asfaltku. Stäpame a pripájame sa k červenej a cez Maliniak sa vraciame späť na slanskú stranu kopca. Vychádzame konečne nad hmmlu. Smutné stopy olomu z 2014-teho pomaly zarastajú mladučkými stromčekmi. Prekvapením je autoznačka - cesta vo výstavbe a absolútne nový elegantný asfallt, ktorý nahradil niekdajšiu nepríjemnú šotolinku v lese. Cesta ešte nie je celkom dokončená, ale obrovské spevnené skládky pri nej jasne hovoria, na čo bude slúžiť - mohutné buky z okolitých svahov sa čoskoro dostanú do polohy ležmo a bude po ďalšom krásnom kuse lesa.
Letíme dolu kopcom, len nakrátko sa zastavujeme pri výbalom loveckom zámočku, z ktorého sa zachovala len kôpka trosiek. Je tu ňzaujímavá informačná tabuľa s informáciou, že neďaleko sú pozostatky ropdinnej hrobky majiteľa zámočku - hádam nabudúce je nájdeme.
Letíme ďalej, aby sme o chvíľu zbehli konečne do terénu. Prechádzame cez menší kopček, obdivujeme nádheru farieb jesene a konečne vychádzame na läúky nad Slanským Novým Mestom. Ešte pár kilometrov po asfaltke a sme v Kalši. Do odchodu vlaku ostáva vyše hodiny, ale žiadna krčma nie je otvorená. Tak si aspoň sadneme v letnom altánku pred zavretým pohostinstvom a vyjedáme zásoby z batohov.
Po 45 kilometroch sme v Košiciach v nezvyčajne skorom čase - už po pol druhej.