kategórie:
Názov: Neročakávaný Veľký Choč
Dňa: 21.04.2018
Účastníci: Eskimo, Makovica
Hostia:

P1380592.JPG P1380635.JPG

Popis akcie: 

Keďže potenciálni účastníci ochoreli, Slovenský raj sa odkladá, ale Eskimo vymyslel nádherný plán....vraj Choč na jar môže byť nádherný... a aj je...

Odchádzame luxusne o 7.45, lebo sa niet kam ponáhľať, keďže bus do Valaskej Dubovej odchádza až po 10-tej. Tak teda na výstup štartujeme až okolo 10,30. Slnko pečie, vyzliekame sa do krátkych tričiek. Našťastie o chvíľu vchádzame do lesa. Je tu chládok, dokonca aj poriadna dávka snehu. Makovica stavia posledného snehuliačika tejto sezóny a pokračujú ďalej. Vychádzame na Strednú Poľanu. Slnko pripeká, je tam plno a to nielen ľudí. Lúka je plná šafránov. Váčšina z nich už odkvitá, horúce slnko ich predčasne spálilo, ale na miestach, ktoré sú aspoň trochu tienené stromami, sú ešte v plnom kvete celé kytice.

Pokračujeme ďalej zimnou cestou podľa tyčového značenia. Cez reťaze sa dostávame na vrchol. Aj tu je husto, ale výhľady nás fascinujú v 360  stupňopvom uhle, takže sa rozptyľujeme po celkom vrcholom hrebienku a obdivujeme, identifikujeme kopce i celé hrebene - od Babej hory na severe, cez malofatranský Kľak na juhu až po Kráľovku na východe.