kategórie:
Názov: Na černice
Dňa: 02.09.2017
Účastníci: Makovica, Kopro, Peťa
Hostia:

P1340303.JPG P1340317.JPG P1340308.JPG P1340306.JPG P1340318.JPG P1340319.JPG

Popis akcie: 

Zhoršenie počasia sa nám trochu odsunulo, tak sme to využili a s pohodovým odchodom o 10-tej sme sa vybrali na černice do Vyšnej Myšle.

Najpúrv bola zima-zimúca, ale okolo Hornádu napodiv vietor ustal a vyšlo aj slniečko. Po ľavom brehu Hornádu za Krásnou trielime smer mosty pri Hutke, až sa ocitneme...na sútoku Hoprnádu.Akosi sa to tu zmenilo...Hornád sa posunul doprava a vzniklo tu mŕtve rameno...skrátka, príroda sa mení. 

Touto zachádzkou sme si cestu trochu predĺžili, ale po 23 km sme na mieste. kopro rozkladá deku a Makovica ide na prieskum, či dozrievajú - nie je ich tak veľa ako kedysi, ale sú - obrovské, sladučké a pichľavé. Kopro ako soprávny chlap stráži wigwam a my zberačky sa vydávame na zber úrody. keď sú obaly lné, konštatujeme, že sa akosi ochladzuje a vydávame sa na cestu domov. Fučí pravý košický severák - ako inak, keď domov ideme na sever. Kryjeme sa za seba, ale veľmi to nepomáha. Konečne odbočka do Krásnej a posedenie na slniečku v Záhradke. Dávame si hamburger a pitie - to priláka osy a jedna z nich sa usadí na Makovicinej bafke. Pri prvom pohybe - ich do krku a už je aj preč. Bolí to jak šľal, ocot veľmi nepomáha. Hamburgery ne sú to pravé, takže nabudúce si vyberieme niečo iné. Ešte brutál jazda proti vetru popri Hornáde a sme doma. Večer bude pečenie koláča....no predsa černicového.