kategórie:
Názov: Milič pešo i na biku
Dňa: 14.04.2018
Účastníci: Makovica, Laxco, Šaňko, Maťka, Andrejko, Emka, Miki
Hostia:

DSC03297.jpg

Popis akcie: 

Počasie ako z obrázku, aj Tatry boli zo Skárošskej výhliadky - ale len pre pechodu, bikeri sa tam nedostanú. 

Ranné stretko pri Auparku sa trochu preťahujke, vyrážame s opneskorením, ale ako Makovica prognózovala, do 12-tej sme hore. Skutočne, ujedáme z kilometrov v 10-člennej skupine jedna radosť. Za Skárošom sa v stúpaní trochu roztrháme, ale všetci dostali presný výklad, takže cestou na Bodorét a potom po modrej si už ide každý sám. Poniektorí trošku kufrujú pod vrcholom, aj Makovica to chce zobrať obchádzkou skalnatého hrebienka, musí sa však vrátiť, lebo drevorubači za sebou zabudli poupratovať.

Všetci sa však hore stretávame, dostávame účastnícke listy, lístky na guľáš a od maďarských kamarátov aj odznačiky. Andrejko a Emka s Makovicou nájdu kešku aj bez GPS, Miki je uveličený, že v Slanci na stanici o ňom už vedeli a mali preňho aj pripravený účastnícky list. Po oblezení rozhľadne a dvojnásobnej grupovej fotke (najprv grupa Krtko a potom grupa cyklisti) sa cyklisti vydávajú na ďalšiu cestu. A tu prichádz Makovicina čierna hodinka - najprv si zmýli svetovú stranu, po ktorej treba ísť a potom v protislnku prebehne málo znateľnú cestu, na ktorú treba odbočiť....hrozné, dvojnásobný kufor naraz. Potom ale už ide všetko ako po masle - zo 4. poschodia MIliča rovno na 2. a potom na 1. poschodie....a tu dochádza kďalšej strate - Michalovčania, ako deti v škole počúvali na pol ucha a odbočili doľava....a našli sa na Slanskom sedle. Volajú Makovici, keď je ona už s ostatnými na Veľkom dreve. Tak im vysvetľuje cestu, vraj je to asi rovnako ďaleko...skutočne, prichádzajú na ihrisko len pár minút po nás, celkom spokojní, vraj cesta bola prekrásna. 

Po guľáši a debate so starostom odchádzame na vlak práve v momente, keĎ prichádzajú Maďari svojim autobusom.Po pechote ešte ani chýru, ani slychu. 

Je horúco, slnko pračíqako v júli, tak sme radi že sa schovávame v tieni vlaku. Opäť jeden krásny deň za nami.