kategórie:
Názov: Hviezdicový výstup na Lajošku
Dňa: 02.09.2018
Účastníci: Makovica, Šaňko, Emka, Andrejko
Hostia:

Popis akcie: 

Prijali sme pozvanie Košičana a vybrali sme sa na Lajošku - Makovica na biku ako vedúca jednej z trás a Šaňko s drobcami zo Zlatej Idky cez Tisícku.

Makovica stojí v Čermeli, čaká na účastníkov, ale účastník žiadny, takže ako vedúca sama sebe vybehne cez Alpínku, Findorákovú, Jahodnú, Jegocu studňu na Lajošku - prave včas. O chvíľu sa začína program privítania účastníkov.

A keď začína to najdôležitejšie - losovanie tomboly, prichádza Šaňko s drobcami. Ihneď všetkým zdvihli náladu, stali sa hrdinami dňa, najmä keď postupne vytiahli všetky ich tombolove lístky a vyberali si ceny, ktoré by si chceli vziať. Šaňko sa skoro nepomestil do batoha. 

Ešte kolektívne fotenie, dávame si polievku, slivkové gule a presúvame sa ku kaplnke. Šaňko s Emkou študuje mapu a Makovica s Andrejkom hľadajú v lese kamene na mohylku. Našli prekné, veľké, vzali dva a odnášajú ich na lúku. Keď sa vracajú pre tie ostatné, ide s nimi aj Emka. Andrejko beží popredu, lebo si najlepšie pamätá cestu, keď odrazu vykríkne - Au osa.... v tom momente to scíti aj Makovica v nohe. Rýchlospäť, zavelí, asi sme im porušili hniezdo. Andrejko chytil 2 žihadlá, Makovica jedno, Emku našťastie netrafili. Šaňko Andrejkovi vytláča jed a natierame si rany akýmsi mentolovým blzamom. Andrejko je statočný hrdina, len tíško jojká a gúľa veľkými očami. Cestou nadol Makovica poskytuje obom na chvíľku taxislužbu na nosiči bicykla - Andrejkovi, lebo ho bolí noha a Emke, aby jej nebolo ľúto.

Pri odbočke žltej sa rozlúčime, Makovici poriadne puchne noha, tak chce čo najskôr byť doma.

Bol to ozaj krásny deň.