kategórie:
Názov: Bozkávanie pod Čerešenkou - čerešňou
Dňa: 01.05.2019
Účastníci: Makovica, Laco, Ľubo, Ľudka, Smokie, Romy, Kopro, Peťa, Veronika, Žanka, Sarah, Tomáš
Hostia: a zopár ďalších bozkávania a poznávaniachtivých košických bikerov

IMG_20190501_123421.jpg P1510002.JPG

Popis akcie: 

Na zrazovisku na Paklackého sa stretávame 4 baby. Vyrážame a dumáme, s kým sa budeme bozkávať. Pridáva sa k nám ešte Ľubo, tak jeden chlap by už bol. Úspech je zaručený.

Na Furči pod vodojemom nás už netrpezlivo čaká LACO - veríte? ja som tiež sprvu neverila, keď zavolal, vraj kde ste, meškáte 3 minúty!!!!. K nemu sa pridávajú ďalší bikeri, ktorí by radi šli s nami. Ľubo s Ľudkou volajú, že nás budú postupne dobiehať a zrazu sa spoza stromov vynorí Eskimo Dáva si takú rekonvalescentnú vychádzku, ale pekné, že sa načasoval tak, aby sa s nami stretol - vďaka, Eskimo, potešilo, že ti aspoň trošku chýbame.

Sme všetci a vydávame sa na známu cestu, len partia kotolníkov nám ukazuje úžasnú skratku, ktorou si ušetríme stúpanie a blato na lesnej ceste. O chvíľu sme dolu v Hrašovíku. Obchádzame okolo zvoničky a pokračujeme v besnom protivetre do Beniakoviec. Makovica zavracia poniektorých, ktorí by radi odbočili na hlavnú cestu a pekne popod sochy (nejdeme k nim, na poľnej ceste je poriadne blato) cez Beniakovskú Polhoru križujeme hlavnú cestu a popod nový diaľničný most pokračujeme do Vajkoviec. 

Účastníci by už radi nejakú krčmičku, ale nachádzame len jeden obchodík, ktorý síce má napísané, že otvorené a tetuška je tam, ale dozvedáme sa, že má zavreté. Na peknú prosbu však Ľuba púšťa dnu a predá mu aspoň nejaké plechovky. Tak konzumujeme na parkovisku. Medzitým nás dobehli Ľubkovci, tak okolo novej štvrte s hrdým názvom Slnečná stráň stúpame do Chrastného spoločne. Povinná fotka pri peknom veľkonočnom vajci a už aj stúpame po rozbitej ceste za šípkou Rozhľadňa. Makovica s Ľubom ešte odbočia  doľava, na šípke je napísané Salaš - na hospodárskom dvore plnom psov a mechanizmov sa dozvedáme, že žiadny salaš tu nie je, to sa len statok tak volá. Skupinu dobiehame až pri rozhľadni, cestou vyplašíme nejaké bažanty a zajace. Tu na nás už čakajú 2 bikerky - Žanka a Sarinka. Vylezieme na rozhľadňu, Makovica poskytne trošku vlastivedy a po krátkej desiatovej prestávke sa presunieme ešte k Čerešenke. Makovica vyťahuje škatuľu s jej povestnými kokosovými pusinkami....a ups....cestou sa prekrásne snehové výtvory zmenili na kokosovo-cukrovú strúhanku, úplne sa rozbili. Každý sa ale ponúka aspoň úlomkami a zo slušnosti chváli, vraj aké sú mňam. Ešte pusinka na líčko a môžeme pokračovať ďalej. Keď sa vraciame k veži, čakajú nás tam už Smokie a Romy, vraj Koprovci sú na ceste. Krtkovci okrem Makovice teda ostávajú pri veži, teta vedúca letí za zvyškom skupiny, ktorý už plaší bažanty a lane popod les smerom na Diaľnu.

Oproti minulému roku prechádzame cez Ortáše bez nehody, zvládame aj zjazd na Ploské, aj odbočku, len na panelke Ľubo zlomil prehadzovačku. Makovica sa tak sústredí na krásne rozkvitnuté jablone, že si pomýli odbočku a prebehne cestičku do kaňona. Chudák Ľubo s bikom na pleci už nedočká, kým sa Makovica nájde a uteká na cestu, kde mu príde odvoz. Kaňon sme samozrejme našli, prešli, poobdivovali a pohodovým tempom vyliezame na Zelený dvor, kde nás čaká zaslúžená napenená odmena. 

Makovica volá Lacovi, vraj sme sa minuli asi tak o 15 minút. 

Hlavne, že obe grupy sa mali fajn a došli domov bez ujmy. Aj Ľubo poslal SMS, že dorazil domov v poriadku. Cestou cez Ťahanovce sa Makovica ešte zrazila s osou, čo v jej prípade znamená opuchlinu aspoň na týždeň, tentoraz to ale bolo našťastie len do stehna, tak to veľmi nevadí.