kategórie:
Názov: 43. Kráľová studňa
Dňa: 26.12.2017
Účastníci: Makovica, Tomáš, Kopro, Peťa, Šaňko, Laco, Ľubo, Ľudka
Hostia:

P1350871.JPG P1350889.JPG

Popis akcie: 

Väčšina ľudí má ešte rozprávkovo, či papkáčovo, ale my sa už stretávame v 29-ke a nezadržateľne mierime do kráľovstva pani Zimy.

Tak to ozaj vyzerá nad Kavečanmi,. Keby nie tá hustá hmla, tak je tu čistá zimná romantika. Na zľadovatelejceste Peťa aplikuje paličky a Šaňko vyťahuje novučičké mačky, ktoré mu priniesol Ježiško. Na Hrešnej sa zastavujeme len nachvíľku pri snehuliakovi trošku naopak - asi sa chudák spoločensky unavil. Hneď cupitkáme ďalej. Je mäkko, toršku aj blatko, ale dá sa po snehu obísť, tak teda prechádzame bez blatovej úhony. Stretávame ďalšie partie smerujúce z Čermeľa na Hrešnú. Ako stúpame, na stromoch sa objavuje krásna námraza. Pri klesani k studni však opäť mizne a v našom cieli dokonca mierne mrholí. Je taká hmla, že ani nevidíme stúpať dYm z ohníka a zaxcítime ho až na poslednú chvíľu. Na stromoch je asi 25 cm snehu. 

Zapaľujeme kahančeky, rozbaľujeme koláče, poniektorí si vyberajú z batohov studenú desiatu a poniektorí variče....o chvíľu už rozvoniava hemendex od Koprovcov a kapustnica od Šaňka. Makovica priniesla jednorazové lyžičky, tak sa ponúkame rad-radom. V druhej fáze ponúkania koláčmi sa Šaňo ako zázrakom dokáže zbaviť celej obrovskej škatule koláčov. Nám ostatným sa to nedarí, tak aspoň vymieňame. 

Nasledujú ešte koledy pri ohni a už sa aj poberám na spiatočnú cestu...je predsa len december a  teploty nie sú na vysedávanie. Lúčime sa s prísľubom, že sa o rok stretneme opäť....a možno aj s kapustnicou vo veľkom.

Cestou späť vidíme, ako sňneh z hodiny na hodinu mizne. Po ceste tečú jarčeky, len snehuliak na Hrečnej si pokojne leží a čumí do neba - teda aktuálne do hmly. Je po druhej a spokojní sa rozchádzame do svojich domovov. Vôbec sme svojim žalúdkom neuľahčili, poniektorí sme mlsali viac, ako po minulé dní - ale krásne v prírode a s kamarátmi.....