kategórie:
Názov: 11. Hornádske mosty a mostíky
Dňa: 08.05.2019
Účastníci: Makovica, Šaňko, Peťa, Kopro, Veronika
Hostia: a veľa-veľa bicyklovaniachtivých, ktorí si prečítali našu pozvánku

P1510138.JPG P1510158.JPG

Popis akcie: 

Je 9:31, Makovica so Šaňkom prichádzajú na Súdky na Aničke a tam už čaká 5 ľudí - vraj no konečne, už sme si mysleli, že ste to zrušili. Nič sme nezrušili, len Makovica sa musela vrátiť domov, lebo si vzala zlé okuliare a Šaňko chcel ochutnať Gajdovku.

Vyberáme našu minivlajku, hornádske pasy a škatuľku s pečiatkami a už aj deti pečiatkujú.Nepohrdnú ani Veronikiným pozdravom - sponzorskými banánikmi v čokoláde. Po moste trieli aj Kopro s Veronikou bez Peti, vraj veď ona príde. Dorazí nakoniec celá udychčaná a posiela Kopra doduť gumy na biku. Tak teda počkáme, kým doladia výstroj, usadia krásavicu späť do croozera a už aj štartujeme.

S niekoľkými zastávkami prechádzame po úzkych chodníčkoch až na Palackého. Tu sa s nami lúči Petrusova rodinka - mamka Monča dostala defekt, tak jej idú pomôcť a utekajú na rodinnú oslavu. My si už len užívame širokú asfaltovú cestičku. Keď vychádzame pred teplárňou z betónky na asfalt, premávka sa zhusťuje. Makovica kričí na Dorotku, aby sa zaradila, ale ona sa rozhodla, že veď sa zmestia vedľa seba croozer, ona aj protiidúci bike. Končí to kolíziou, ale našťastie to ustála. Konečne však aspoň pochopila, že sa musí zaradiť do hada a neprebiehať sprava doľava. Pod mostom pri teplárni si poriadne zahúkame, je tu krásna ozvena. 

Na splave nás jednoznačne priláka novučký červený asfalt cyklochodníka. Makovica vyhlasuje súťaž, kto nájde chybu na tabuliach - nachádzame ju všetci, dedina sa predsa volá Trstené a nie ako je uvedené na smerovke Trstená....Ani sa nenazdáme a parkujeme pred Amorkou. Ako sľúbili, je otvorené, každý vychádzame von s nejakým koláčikom. Veronika chutná všetko, nakoniec jej Makovica ponúkne jablko a to chutí najlepšie. Trošku sa poprechádza po dvoch, ale najlepšie je to aj tak na štyroch. Po posedení sa lúčime a v malej skupinke ideme ešte naokolo cez Letnú záhradku. Hricovci s drobcami ostávajú ešte na detských preliezačkách a my ostatní pokračujeme okolo mŕtvych ramien späť na splav a cez Palackého domov.

Krásne pohodovo prebicyklovaných necelých 30 km....Ďakujeme všetkým kamarátom, že prišli.